Суперлига за рукометашице: Дерби Новосађанкама

Видна је била жеља за победом код обе екипе, и поред тога што су и Новосађанке и Шапчанке обезбедиле опстанак у елити.
ЖРК Војводина/ Продор Ане Лазић посматрају сестра Емилија и Зечевићева

За разлику од Војводине, која је у меч ушла доста млако, Медицинар је био агресивнији и агилнији.

У првих десетак минута виђено је обострано много грешака, уз резултатску издначеност. Само неколико неопрезности у дефанзиви и шепртљавости у нападу Новосађанки, омогућило је Шапчанкама да поведу 13:11.  Војводина је и даље форсирала брзи центар, где је после акција, осим крила, дошао до изражаја и пивот Јована Величковић.

После паузе, Новосађанке су кренуле силовито, екплодирала је голманка Радојчић, одбранивши неколико тешких шутева, правећи тако разлику, где су брзонога Ана Лазић и Јелена Зечевић правиле пометњу и „вишкове” за Емилију Лазић, која је постигла неколико прелепих голова за највећу предност (24:20). Медицинар је покушавао да се врати у игру, међутим, само су успеле да се примакну на гол-два заостатка. Тада је Радојчићева одбранила два јака шута после чега су Емилија Лазић и Тамара Жарковић постигле голове и ставиле тачку на овај узбудљив меч.

Ј. Галић

Војводина - Медицинар 33:31 (19:18)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, судије: Мутић и Ђурашиновић (Врбас). Седмерци: Војводина 2 (2), Медицинар 4 (3), искључења: Војводина 12, Медицинар 10 минута.

ВОЈВОДИН: Гутеша (2 одбране), Вулић, Ћалушевић 6, Жарковић 10 (2), Ловрић, Кнежев, А. Лазић 6, Раич, Рнич 1, Величћковић 3, Е. Лазић 6, Радојчић (17 одбрана, 1 седмерац), Чабаркапа, Зечевић 1, Бјелица, Узелац.

МЕДИЦИНАР: Обреновић 6, Мијајиловић 4, Којић 2, Радукић 1, Нинковић (7 одбрана), Обрадовић, Кажић 4, Цветиновић 1, Васић, Крстић 5 (2), Радић, Ракић 3, Ивковић 3 (1), Глишић (2 одбране), Благојевић.