Друго коло војвођанских лига: Бачкопетровчани и Бачкопаланчани ремизирали

Одиграно је друго коло у већини војвођанских лига.
sah
Фото: Dnevnik.rs

Одложени су само мечеви у оквиру Банатске лиге север, Севернобанатске лиге и Међуопштинске лиге Зрењанин због Републичког појединачног и екипног првенства ученика основних школа Србије, а на коме су учествовали многобројни шахисти који, иначе, наступају за екипе из ових лига.

Бачка лига Нови Сад

Резултати 2. кола: Херцеговац (Гајдобра) – Анпасан (Нови Сад) 3,5:2,5, Младеново – Темерин 4,5:1,5, Младост (Бачки Петровац) – Бачка Паланка 3:3, Детелинара (Нови Сад) – Сутјеска (Бачко Добро Поље) 4:2, Србобран – Ченејац 1 (Ченеј) 2,5:3,5.

Пласман после 2. кола: 1. Младеново 6 (8), 2. Ченејац 1 6 (7), 3. Детелинара 3 (6,5), 4. Анпасан 3 (6,5), 5. Србобран 3 (6), 6. Херцеговац 3 (6), 7. Младост 2 (6), 8. Бачка Паланка 1 (5,5), 9. Сутјеска 1 (5), 10. Темерин 0 (3,5).

Бачка лига Суботица

Резултати 2. кола: Пензионер (Суботица) – БТШК (Бачка Топола) 4,5:1,5, „Жаки Јозеф“ (Стара Моравица) – Омладинац (Куцура) 1,5:4,5, Бездан – Вулкан Протектор (Апатин) 2:4, Хајдук (Кула) – Раванградске ајкуле (Сомбор) 3:3, „Лајош Шеги“ (Бајша) – Врбас 5:1.

Пласман после 2. кола: 1. „Лајош Шеги“ 6 (8,5), 2. Омладинац 6 (8), 3. Вулкан Протектор 6 (7,5), 4. Раванградске Ајкуле 4 (7), 5. Пензионер 3 (7), 6. Хајдук 2 (6), 7. Врбас 1 (4), 8. БТШК 0 (4), 9. „Жаки Јозеф“ 0 (4), 10. Бездан 0 (4).

Банатска лига југ

Резултати 2. кола: Раднички (Ковин) – Банатски Карловац 2,5:3,5, Ковачица – ПАШК (Панчево) 3,5:2,5, Слога (Пландиште) – Униреа (Ритишево) 3:3, „Бора Костић” (Вршац) – Бела Црква 5:1, „Бора Ивков” (Банатско Ново Село) – Алибунар 4:2.

Пласман после 2. кола: 1. „Бора Костић“ 6 (9,5), 2. Бора Ивков 6 (8), 3. Слога 4 (7), 4. Ковачица 4 (6,5), 5. Банатски Карловац 4 (6,5), 6. Униреа 2 (6), 7. ПАШК 1 (5,5), 8. Раднички 0 (4,5), 9. Алибунар 0 (3,5), 10. Бела Црква 0 (3).

Сремска лига

Резултати 2. кола: Раднички (Шид) – Сремац (Војка) 3,5:2,5, Једнота (Шид) – Хајдук (Бешка) 3,5:2,5, Цемент (Беочин) – Слога (Инђија) 1,5:4,5, Шимановци – Словен 2 (Рума) 3:3, Срем (Сремска Митровица) – „Цар Урош“ (Јазак) 2,5:3,5, Бановци Дунав су били слободни.

Пласман после 2. кола: 1. „Цар Урош“ 6 (8,5), 2. Слога 6 (8), 3. Једнота 3 (6), 4. Бановци Дунав 3 (4), 5. Раднички 3 (3,5), 6. Словен 2 2 (6), 7. Цемент 1 (4,5), 8. Шимановци 1 (4), 9. Сремац 0 (4,5), 10. Срем 0 (2,5), 11. Хајдук 0 (2,5).

Зонска лига Срема

Резултати 2. кола: Баноштор – Сремац (Черевић) 3:3, Слога 2 (Инђија) – Словен 3 (Рума) 5:1, Платичево – Бриле (Рума) 3:3, Доњи Срем (Пећинци) – Бановци Дунав 2 одложено, ЛШК Лаћарак – Подунавац (Белегиш) 4:2.

Пласман после 2. кола: 1. Слога 2 6 (9,5), 2. ЛШК 6 (8,5), 3. Подунавац 3 (5,5), 4. Словен 3 3 (5), 5. Бановци Дунав 3 (4,5), 6. Сремац 1 (5), 7. Бриле 1 (4,5), 8. Платичево 1 (4,5), 9. Баноштор 1 (4,5), 10. Доњи Срем 0 (2,5).

МОЛ Срем

Резултати 2. кола Слога 3 (Инђија) – Деч 2,5:3,5, Путинци – Борац (Велики Радинци) 0,5:5,5, Рудар (Врдник) је био слободан.

Пласман после 2. кола: 1. Велики Радинци 6 (9), 2. Деч 3 (6), 3. Рудар 3 (3,5), 4. Слога 3 0 (5), 5. Путинци 0 (0,5).

Севернобачка лига

Резултати 2. кола: Жедник (Стари Жедник) – Вук-мат (Бачка Топола) 1,5:4,5, Пригревачки шаховски клуб (Пригревица) – Раднички (Торњош) 3,5:2,5, „Милош Ракић“ (Ратково) – Полет 2 (Растина) 2:4, Младост (Оџаци) – Каравуково 1:4, Ада – „Миљо Вујевић“ (Црвенка) 4:2.

Пласман после 2. кола: 1. Вук-мат 6 (9), 2. Ада 6 (8), 3. Полет 2 6 (7,5), 4. „Милош Ракић“ 3 (6,5), 5. Пригревачки ШК 3 (6), 6. Каравуково 3 (5,5), 7. „Миљо Вујевић“ 1 (5), 8. Младост 1 (4), 9. Раднички 0 (4), 10. Жедник 0 (3,5).

Јужнобачка лига

Резултати 2. кола: Прави потез (Нови Сад) – Тител 3,5:2,5, Југовић 2 (Каћ) – Бубамара (Нови Сад) 5:1, ДШК „Капабланка 1992“ (Нови Сад) – Краљица 2 ПТТ (Петроварадин) 4:2, Борац (Нови Сад) – ШК „64“ (Нови Сад) 0:6, Војводина (Товаришево) – Змајево 3:3.

Пласман после 2. кола: 1. ДШК „Капабланка 1992“ 6 (7,5), 2. Војводина 4 (6,5), 3. ШК „64“ 3 (8,5), 4. Краљица ПТТ 3 (6,5), 5. Тител 3 (6,5), 6. Југовић 2 3 (6,5), 7. Прави потез 3 (6), 8. Змајево 2 (6), 9. Борац 1 (3), 10. Бубамара 0 (3).

Јужнобанатска лига

Резултати 2. кола: Јабука – Вултурул (Гребенац) 4:2, Воја поштар (Гај) – Падина 1:5, Чокот (Гудурица) – „Аљехин“ (Панчево) 4:2, Кефало (Омољица) – Спартак (Дебељача) 3:3, Борац (Старчево) – „Бата Ћосић“ 2 (Опово) 6:0, Агростепа (Иланџа) – Избиште 2:4, Баваниште је било слободно. 

Пласман после 2. кола: 1. Избиште 6 (9,5), 2. Падина 6 (8,5), 3. Спартак 4 (7), 4. Вултурул 3 (7), 5. Јабука 3 (6,5), 6. Борац 3 (6,5), 7. Чокот 3 (6), 8. „Бата Ћосић“ 2 3 (6), 9. Воја Поштар 3 (5), 10. Кефало 1 (3), 11. Аљехин 0 (4), 12. Агростепа 0 (2), 13. Баваниште 0 (1).

МОЛ Суботица

Резултати 2. кола: Спартак 2 (Суботица) – Панонија 1:5, ХАШК-Зрињски (Суботица) – Еђшег (Мали Иђош) 3,5:2,5, Потисје (Кањижа) – Бачка 2 (Пачир) 2:4, Горњи Брег – Гунарош 4,5:1,5, Сента 2 је била слободна.

Пласман после 2. кола: 1. Панонија 6 (11), 2. Бачка 2 4 (7), 3. ХАШК-Зрињски 4 (6,5), 4. Еђшег 3 (6), 5. Потисје 3 (6), 6. Горњи Брег 3 (4,5), 7. Гунарош 0 (3,5), 8. Спартак 2 0 (3,5), 9. Сента 2 0 (0).

МОЛ Сомбор

Резултати 2. кола: Сивац – Русин (Руски Крстур) 3,5:2,5, Бачки Брег – Алекса Шантић 3:3, Липар је био слободан, јер је Станишић одустао од лиге.

Пласман после 2. кола: 1. Бачки Брег (8,5), 2. Алекса Шантић 4 (8), 3. Сивац 3 (4), 4. Русин 0 (2,5), 5. Липар 0 (1), 6. Станишић је одустао и обрисан је из табеле 0 (0).

МОЛ Врбас

Резултати 2. кола: Сутјеска 2 (Бачко Добро Поље) – Кулпин 3:3, Гимназијалац (Бачка Паланка) – Селенча 2:4, Борац (Обровац) – Бач 1,5:4,5, Младост 2 (Бачки Петровац) је била слободна.

Пласман после 2. кола: 1. Селенча 6 (8), 2. Бач 3 (7), 3. Гимназијалац 3 (5,5), 4. Младост 2 3 (3,5), 5. Кулпин 1 (5,5), 6. Сутјеска 2 1 (5), 7. Борац 0 (1,5).

Новосадска лига

Резултати 2. кола: Ченејац 2 (Ченеј) – Омладинац (Жабаљ) 0,5:5,5, Шајкаш (Ковиљ) – Буковац 2:4, Хајдук (Чуруг) – Шајкаш (Шајкаш) 2:4, Еђшег (Нови Сад) – Бубамара 2 (Нови Сад) 4:2, Јединство (Руменка) – Пензионер Недељко Рудић (Нови Сад) 3,5:2,5, Пион (Бечеј) – „Михаил Таљ“ (Ветерник) 3:3, Хајдук (Гардиновци) је био слободан.

Пласман после 2. кола: 1. Омладинац 6 (10,5), 2. Буковац 6 (9), 3. Еђшег 6 (7,5), 4. Шајкаш 4 (7), 5. „Михаил Таљ“ 4 (7), 6. Хајдук 3 (6,5), 7. Јединство 3 (5,5), 8. Шајкаш 1 (5), 9. Пион 1 (3), 10. Пензионер 0 (5), 11. Бубамара 2 0 (3,5), 12. Ченејац 2 0 (1,5), 13. Хајдук 0 (1).

EUR/RSD 118.0876
Најновије вести