Почео јесењи део такмичења у свим војвођанским лигама: Гајдобрани и Младеновљани не попуштају

Протеклог викенда одиграни су мечеви у свим војвођанским лигама за 2018. годину, чиме је и званично почео јесењи део такмичења.
sah
Фото: Dnevnik.rs

У већини лига у овом делу сезоне предвиђено је да се одиграју 4 кола, осим у лигама са више од 10 клубова, где се игра једно коло више, као и у пролећном делу сезоне.

Бачка лига Нови Сад

Резултати 6. кола: Херцеговац (Гајдобра) – Младост (Бачки Петровац) 3,5:2,5, Детелинара (Нови Сад) – Младеново 2:4, Србобран – Анпасан (Нови Сад) 4:2, Ченејац 1 (Ченеј) – Темерин 5,5:0,5, Сутјеска (Бачко Добро Поље) – Бачка Паланка 1,5:4,5.

Пласман после 6. кола: 1. Херцеговац 15 (23), 2. Младеново 15 (22), 3. Србобран 13 (22), 4. Бачка Паланка 11 (23), 5. Ченејац 1 10 (17), 6. Младост 8 (20), 7. Детелинара 7 (17), 8. Анпасан 4 (16), 9. Сутјеска 2 (12), 10. Темерин 0 (8).

Бачка лига Суботица

Резултати 6. кола: Пензионер (Суботица) – Бездан 3,5:2,5, Хајдук (Кула) – „Жаки Јозеф“ (Стара Моравица) 3:3, „Лајош Шеги“ (Бајша) – БТШК (Бачка Топола) 5:1, Врбас – Омладинац (Куцура) 3:3, Раванградске ајкуле (Сомбор) – Вулкан Протектор (Апатин) 1,5:4,5.

Пласман после 6. кола: 1. „Лајош Шеги“ 16 (25), 2. Вулкан Протектор 14 (22,5), 3. Пензионер 13 (21,5), 4. Омладинац 13 (20), 5. БТШК 7 (15,5), 6. Врбас 6 (17), 7. Хајдук 4 (15,5), 8. Раванградске Ајкуле 4 (13,5), 9. Бездан 3 (15), 10. „Жаки Јозеф“ 2 (14,5).

Банатска лига север

Резултати 6. кола: Пролетер (Чока) – Младост (Бочар) 4,5:1,5, Јединство (Нови Бечеј) – Русанда (Меленци) 2:4, Младост (Банатски Деспотовац) – Нафтагас 2 (Елемир) 3:3, Билећанин (Сечањ) – Раднички (Кикинда) 3:3, Пролетер (Зрењанин) – Напредак (Честерег) 4:2.

Пласман после 6. кола: 1. Русанда 11 (21,5), 2. Младост (БД) 11 (20,5), 3. Билећанин 10 (20), 4. Пролетер (Чо) 10 (18), 5. Раднички 9 (19,5), 6. Нафтагас 2 8 (19), 7. Пролетер (Зр) 8 (18,5), 8. Јединство 6 (16,5), 9. Младост (Бо) 4 (13), 10. Напредак 2 (13,5).

Банатска лига југ

Резултати 6. кола: Раднички (Ковин) – Слога (Пландиште) 3,5:2,5, „Бора Костић” (Вршац) – Ковачица 2,5:3,5, „Бора Ивков” (Банатско Ново Село) – Банатски Карловац 4:2, Алибунар – ПАШК (Панчево) 2,5:3,5, Бела Црква – Униреа (Ритишево) 2:4.

Пласман после 6. кола: 1. „Бора Ивков” 18 (24,5), 2. Ковачица 16 (21), 3. „Бора Костић” 15 (23,5), 4. Слога 8 (18,5), 5. Раднички 7 (17), 6. Униреа 5 (16,5), 7. Банатски Карловац 5 (16), 8. ПАШК 4 (16), 9. Бела Црква 4 (12,5), 10. Алибунар 3 (14,5).

Сремска лига

Резултати 7. кола: Хајдук (Бешка) – Словен 2 (Рума) 3:3, Сремац (Војка) – „Цар Урош“ (Јазак) 5:1, Бановци Дунав – Срем (Сремска Митровица) 3,5:2,5, Раднички (Шид) – Шимановци 3:3, Једнота (Шид) – Цемент (Беочин) 4,5:1,5, Слога (Инђија) је била слободна.

Пласман после 7. кола: 1. Слога 16 (23,5), 2. Бановци Дунав 15 (24), 3. Раднички 13 (22,5), 4. Хајдук 10 (22,5), 5. „Цар Урош“ 9 (16,5), 6. Сремац 7 (20,5), 7. Срем 7 (16), 8. Словен 2 6 (18), 9. Једнота 6 (14), 10. Цемент 5 (16,5), 11. Шимановци 5 (16).

Зонска лига Срема

Резултати 7. кола: Бриле (Рума) – Баноштор 2:4, Словен 3 (Рума) – Бановци Дунав 2 4:2, Сремац (Черевић) – Подунавац (Белегиш) 2,5:3,5, Слога 2 (Инђија) – ЛШК Лаћарак 2,5:3,5, Платичево – Доњи Срем (Пећинци) 4:2.

Пласман после 7. кола: 1. ЛШК 18 (27), 2. Слога 2 16 (27), 3. Бановци Дунав 2 16 (26,5), 4. Подунавац 11 (20), 5. Словен 3 10 (22), 6. Платичево 10 (19), 7. Баноштор 6 (19,5), 8. Сремац 6 (19), 9. Бриле 4 (18), 10. Доњи Срем 1 (12).

МОЛ Срем

Резултати 5. кола: Рудар (Врдник) – Борац (Велики Радинци) 2,5:3,5, Слога 3 (Инђија) – Путинци 6:0, Деч је био слободан.

Севернобачка лига

Резултати 6. кола: Жедник (Стари Жедник) – „Милош Ракић“ (Ратково) 3:3, Младост (Оџаци) – Пригревачки шаховски клуб (Пригревица) 4:2, Ада – Вук-мат (Бачка Топола) 0,5:5,5, „Миљо Вујовић“ (Црвенка) – Раднички (Торњош) 4:2, Каравуково – Полет 2 (Растина) 2:4.

Јужнобачка лига

Резултати 6. кола: Прави потез (Нови Сад) – ДШК „Капабланка 1992“ (Нови Сад) 1,5:4,5, Борац (Нови Сад) – Југовић 2 (Каћ) 3:3, Војводина (Товаришево) – Тител 4:2, Змајево – Бубамара (Нови Сад) 2,5:3,5, ШК „64“ (Нови Сад) – Краљица ПТТ 2 (Петроварадин) 2,5:3,5.

Севернобанатска лига

Резултати 7. кола: Златица – Сарча (Сутјеска) 4:2, Арадац – Будућност 2 (Српска Црња) 2,5:3,5, Младост (Лукићево) – Петровград (Зрењанин) 4:2, Задругар (Лазарево) – 2. Октобар (Кумане) 3:3, Нови Кнежевац – Борац (Александрово) 2,5:3,5.

Јужнобанатска лига

Резултати 8. кола: Кефало (Омољица) – Воја поштар (Гај) 5:1, Борац (Старчево) – Јабука 1:5, Агростепа (Иланyа) – Баваниште 5:0, Избиште – Вултурул (Гребенац) 4:2, „Бата Ћосић“ 2 (Опово) – Падина 4:2, Спартак (Дебељача) – „Аљехин“ (Панчево) 1:5, Чокот (Гудурица) је био слободан.

МОЛ Суботица

Резултати 6. кола: Потисје (Кањижа) – Спартак 2 (Суботица) 5:1, Горњи Брег – Сента 2 4,5:1,5, Гунарош – Панонија 2:4, Бачка 2 (Пачир) – Еђшег (Мали Иђош) 4:2, ХАШК-Зрињски (Суботица) је био слободан.

МОЛ Сомбор

Резултати 4. кола: Сивац – Липар 4:2, Бачки Брег – Русин (Руски Крстур) 6:0, Алекса Шантић је био слободан.

МОЛ Врбас

Резултати 5. кола: Кулпин – Бач 2:4, Младост 2 (Бачки Петровац) – Борац (Обровац) 4,5:0*, Сутјеска 2 (Бачко Добро Поље) – Гимназијалац (Бачка Паланка) 4:2, Селенча је била слободна.

МОЛ Зрењанин

Резултати 4. кола: Млада Лика (Банатско Карађорђево) – Јединство (Ечка) 2:4, Лехел (Мужља) – Раднички (Јаша Томић) 5:1.

Новосадска лига

Резултати 7. кола: Шајкаш (Шајкаш) – Пензионер Недељко Рудић (Нови Сад) 2,5:3,5, Буковац – „Михаил Таљ“ (Ветерник) 2,5:3,5, Омладинац (Жабаљ) – Пион (Бечеј) одложено, Хајдук (Гардиновци) – Јединство (Руменка) 2:4, Ченејац 2 (Ченеј) – Еђшег (Нови Сад) 1,5:4,5, Шајкаш (Ковиљ) – Хајдук (Чуруг) одложено, Бубамара 2 (Нови Сад) је била слободна.

И. У.

EUR/RSD 117.8360
Најновије вести