Резултати седмог кола и табеле за све војвођанске лиге

Претходног викенда одиграно је и седмо коло у свим војвођанским лигама, изузев Јужнобачке лиге, у којој су надметања због болести појединих учесника одложена за недељу дана.
sahovska tabla ilustracija
Фото: Dnevnik.rs

Завршена је Међуопштинска лига Врбас Бачка Паланка и добили смо новог победника, а то је Шаховско удружење „Футог“ из Футога, које ће се догодине такмичити у вишем рангу – Јужнобачкој лиги.

Бачка лига Нови Сад

Резултати 7. кола: Анпасан (Нови Сад) – Детелинара (Нови Сад) 3:3, Србобран – Војводина (Товаришево) 2,5:3,5, Херцеговац (Гајдобра) – ШК „64“ (Нови Сад) 6:0*, ДШК „Капабланка 1992“ (Нови Сад) – Ченејац (Ченеј) 4:2, Младост (Бачки Петровац) – Прави потез (Нови Сад) 4,5:1,5.

Стање после 7. кола: 1. Младост 17 (26,5), 2. Херцеговац 16 (30,5), 3. Србобран 16 (25), 4. Војводина 15 (28), 5. Детелинара 13 (22,5), 6. Анпасан 11 (26,5), 7. ДШК „Капабланка 1992“ 6 (13), 8. Ченејац 4 (16), 9. Прави потез 3 (14), 10. ШК „64“ 0 (7).

Бачка лига Суботица

Резултати 7. кола: „Жаки Јожеф“ (Стара Моравица) – Пензионер (Суботица) 4:2, Горњи Брег – Вук-мат (Бачка Топола) 3,5:2,5, Хајдук (Кула) – БТШК (Бачка Топола) 3:3, „Лајош Сеги“ (Бајша) – Омладинац (Куцура) 4:2, Вулкан Протектор (Апатин) – Панонија ПТК (Панонија) 2:4.

Стање после 7. кола: 1. „Лајош Сеги“ 18 (26,5), 2. Горњи Брег 15 (25), 3. Панонија ПТК 13 (21,5), 4. Хајдук 11 (23), 5. Вук-мат 11 (22), 6. Вулкан Протектор 10 (19,5), 7. Пензионер 6 (20), 8–9. Омладинац и „Жаки Јожеф“ 6 (18,5), 10. БТШК 3 (15,5).

Банатска лига север

Резултати 7. кола: Напредак (Честерег) – Билећанин (Сечањ) 3:3, Нафтагас 2 (Елемир) – Пролетер (Зрењанин) 3:3, Нови Кнежевац – Русанда (Меленци) 3,5:2,5, Раднички (Кикинда) – Младост (Банатски Деспотовац) 3:3, Јединство (Нови Бечеј) – Пролетер (Чока) 3:3.

Стање после 7. кола: 1–2. Раднички и Билећанин 11 (22,5), 3. Пролетер (Зр) 11 (22), 4. Напредак 10 (23,5), 5. Нафтагас 2 9 (22,5), 6. Русанда 8 (21), 7. Јединство 7 (19,5), 8. Нови Кнежевац 7 (18), 9. Пролетер (Чо) 5 (20), 10. Младост 4 (18,5).

Банатска лига југ

Резултати 7. кола: Алибунар – ПАШК (Панчево) 3:3, Борац (Старчево) – Бела Црква 4:2, „Бора Костић” (Вршац) – Раднички (Ковин) 4:2, Ковачица – Униреа (Ритишево) 2,5:3,5, Банатски Карловац – „Светозар Глигорић“ 2 (Панчево) 3:3.

Стање после 7. кола: 1. „Бора Костић” 14 (26), 2. ПАШК 14 (22,5), 3. „Светозар Глигорић“ 2 13 (23), 4. Борац 12 (23), 5. Банатски Карловац 9 (21,5), 6. Алибунар 7 (20), 7. Раднички 6 (21), 8. Ковачица 6 (19), 9–10. Бела Црква и Униреа 6 (17).

Сремска лига

Резултати 7. кола: Шимановци – Срем (Сремска Митровица) 5,5:0,5, Стара Пазова – Деч 1:5, Словен 2 (Рума) – Хајдук (Бешка) 3:3, Сремац (Војка) – Платичево 3,5:2,5, Бановци Дунав (Стари Бановци) – Слога (Инђија) 3:3.

Стање после 7. кола: 1. Деч 21 (36,5), 2. Стара Пазова 18 (31), 3. Сремац 12 (23), 4. Шимановци 12 (18), 5. Хајдук 11 (20), 6. Бановци Дунав 8 (19), 7. Словен 2 6 (18,5), 8. Срем 5 (15,5), 9. Слога 3 (15), 10. Платичево 3 (13,5).

Зонска лига Срема

Резултати 7. кола: Цемент (Беочин) – Сирмиум (Сремска Митровица) 4,5:1,5, Омладинац (Нови Бановци) – Слога 2 (Инђија) 2:4, Подунавац (Белегиш) – Раднички (Шид) 2:4, Словен 3 (Рума) – Бриле (Рума) 4,5:1,5, Доњи Срем (Пећинци) – Борац (Велики Радинци) 1:5, Рудар (Врдник) – Сремац 2 (Војка) 3:3.

Стање после 7. кола: 1. Цемент 19 (29,5), 2. Слога 2 18 (26,5), 3. Словен 3 13 (23,5), 4. Борац 12 (23), 5. Подунавац 12 (20), 6. Омладинац 11 (24), 7. Сирмиум 10 (21), 8. Раднички 10 (19,5), 9. Сремац 2 8 (18), 10. Бриле 7 (16), 11. Рудар 5 (19), 12. Доњи Срем 1 (12).

Севернобачка лига

Резултати 7. кола: Алекса Шантић – Бачки Брег 2,5:3,5, Пригревачки шаховски клуб (Пригревица) – Раднички (Торњош) 3,5:2,5, Полет 2 (Растина) – Врбас 1:5, Бездан – Потисје (Кањижа) 3,5:2,5, Раванградске ајкуле (Сомбор) – Младост (Оyаци) 3:3.

Стање после 7. кола: 1. Врбас 19 (31), 2. Раванградске ајкуле 17 (27), 3. Бездан 13 (24), 4. Пригревачки шаховски клуб 13 (22,5), 5. Раднички 9 (19), 6. Бачки Брег 9 (18,5), 7. Младост 8 (20,5), 8. Полет 2 6 (18,5), 9. Алекса Шантић 3 (13,5), 10. Потисје 1 (15,5).

Јужнобачка лига

Резултати одложених мечева из 5. и 6. кола: Југовић 2 (Каћ) – Еђшег (Нови Сад) 2:4, Еђшег (Нови Сад) – Темерин 3:3. Седмо коло Јужнобачке лиге је одложено у целости, да би се одиграли ови заостали мечеви.

Стање после 6. кола: 1. Сутјеска 1 18 (27), 2. Еђшег 13 (23), 3. Буковац 11 (21), 4. Темерин 11 (18,5), 5. Краљица ПТТ 2 7 (18,5), 6. Селенча 7 (16), 7. Гимназијалац 1 6 (15,5), 8. Омладинац 5 (15,5), 9. Југовић 2 3 (13), 10. Змајево 1 (12).

Севернобанатска лига

Резултати 7. кола: Сарча (Сутјеска) – Борац (Александрово) 3:3, Лехел (Мужља) – Младост (Лукићево) 3,5:2,5, Задругар (Лазарево) – Златица 2,5:3,5, Будућност (Српска Црња) – Арадац 2:4, Јединство (Ечка) – 2. октобар (Кумане) 2,5:3,5.

Стање после 7. кола: 1. Златица 21 (33), 2. Арадац 18 (24,5), 3. Задругар 15 (29), 4. Будућност 15 (25,5), 5. 2. октобар 10 (19), 6. Младост 7 (18), 7. Јединство 4 (16,5), 8. Лехел 4 (15,5), 9. Сарча 3 (14,5), 10. Борац 2 (14,5).

Јужнобанатска лига

Резултати 7. кола: Јабука – Раднички 2 (Ковин) 4,5:1,5, Слога (Пландиште) – „Бора Ивков“ (Банатско Ново Село) 2,5:3,5, Агростепа (Иланyа) – Борац 2 (Старчево) 4:2, „Бата Ћосић“ 2 (Опово) – „Аљехин“ (Панчево) 3:3, Спартак (Дебељача) – Баваниште 4:2, Избиште – Чокот (Гудурица) 5:1, Падина – Воја поштар (Гај) 4:2.

Стање после 7. кола: 1. Јабука 19 (27,5), 2. Слога 15 (27,5), 3. Агростепа 15 (25), 4. „Бора Ивков“ 12 (22,5), 5. „Бата Ћосић“ 2 11 (21), 6. Спартак 11 (19), 7. Избиште 10 (22,5), 8. „Аљехин“ 10 (21,5), 9. Раднички 2 10 (20), 10. Падина 9 (19,5), 11. Борац 2 9 (18,5), 12. Воја поштар 4 (18), 13. Чокот 4 (17), 14. Баваниште 3 (11,5).

МОЛ Суботица

Резултати 7. кола: Сента 2 – Бачка 2 (Пачир) 3,5:2,5, Еђшег (Мали Иђош) – Гунарош 3:3, Потисје 2 (Кањижа) – Горњи Брег 3:3, Сивац – Жедник (Стари Жедник) 1,5:4,5, ХАШК Зрињски (Суботица) – Црвенка 1,5:4,5.

Стање после 7. кола: 1. Црвенка 19 (29), 2. Жедник 16 (27,5), 3. ХАШК Зрињски 13 (22,5), 4. Еђшег 11 (22,5), 5. Сента 2 10 (21,5), 6. Бачка 2 9 (25), 7. Гунарош 8 (20,5), 8. Потисје 2 7 (14,5), 9. Горњи Брег 4 (17), 10. Сивац 0 (10).

МОЛ ВрбасБачка Паланка

Резултати 7. кола: Борац 2017 (Обровац) – ШУ Футог 0:4*, Велемајстор (Апатин) – Кулпин 3,5:2,5, Краљев гамбит (Бач) – Гимназијалац 2 (Бачка Паланка) 2:4, Бачка Паланка 2 – Сутјеска 2 (Бачко Добро Поље) 3:3.

Коначно стање: 1. ШУ Футог 21 (33), 2. Борац 2017 13 (24), 3. Бачка Паланка 2 13 (22), 4. Кулпин 9 (20,5), 5. Краљев гамбит 9 (20), 6. Велемајстор 6 (15,5), 7. Гимназијалац 2 6 (13), Сутјеска 2 5 (18).

Новосадска лига

Резултати 7. кола: Хајдук (Чуруг) – Бубамара (Нови Сад) 3:3, Шајкаш (Шајкаш) – Шајкаш (Ковиљ) 2,5:3,5, Борац (Нови Сад) – Пион (Бечеј) 5:1, Тител – Хајдук (Гардиновци) 4:2, Ченејац 2 (Ченеј) – Јединство (Руменка) 3:3, „Михаил Таљ“ (Ветерник) – ДШК „Капабланка 1992“ 2 (Нови Сад) 1,5:4,5, Пензионер Недељко Рудић (Нови Сад) је био слободан.

Стање после 7. кола: 1. Бубамара 17 (29), 2. Хајдук (Чу) 14 (25,5), 3. Шајкаш (Ко) 14 (22,5), 4. Борац 13 (23,5), 5. Пион 10 (19,5), 6. Тител 9 (24), 7. Шајкаш (Ша) 9 (20), 8. Пензионер Недељко Рудић 9 (19,5), 9. Ченејац 2 6 (20), 10. „Михаил Таљ“ 5 (19), 11. Јединство 5 (16), 12. Хајдук (Га) 4 (19), 13. ДШК „Капабланка 1992“ 2 3 (15,5).

EUR/RSD 117.3357
Најновије вести