few clouds
24°C
21.07.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

АНА ИВАНОВИЋ О ЖИВОТУ НАКОН ТЕНИСА, ДЕЦИ, ПАЛМА ДЕ МАЈОРЦИ: "Уживам у мајчинству, то сам желела и то ми је приоритет - Наравно, ту је и посао, волим нове изазове"

20.07.2026. 22:48 22:53
Пише:
Извор:
Б92
ivanovic
Фото: Youtube Printscreen/TIKonline.de

Некадашња најбоља тенисерка света Ана Ивановић говорила је о животу након завршетка каријере, мајчинству и одлуци да се повуче из професионалног спорта.

У разговору са новим селектором фудбалске репрезентације Хрватске Славеном Билићем, у емисији "(Не)успјех првака", Ивановићева је открила да данас живи на Палма де Мајорци, где је још 2008. године купила кућу.

"Да, деца иду у школу, овде живим. Купила сам кућу 2008. године док сам још играла тенис и ово ми је постао дом", рекла је Ивановић.

Некадашња освајачица Ролан Гароса истакла је да ужива у породичном животу и одрастању својих синова, које има из брака са Бастијаном Швајнштајгером, са којим се недавно растала.

"Доста је мирније овде, проводимо много времена напољу. Време је лепо током целе године, имам три дечака, живот је активан и лакше је са њима бити напољу и дружити се. Школе су одличне", казала је Ивановић.

Говорећи о свакодневици, признала је да нема много слободног времена.

"Немам толико слободног времена. Понекад имам слободне викенде и тада време користим за себе и пријатеље. Волим да путујем, иако сам цео живот на путу. Уживам у мајчинству, то сам желела и то ми је приоритет. Наравно, ту је и посао. Цео живот сам навикла на структуру и рад и волим нове изазове", рекла је она.

Ивановић се осврнула и на одлуку да 2016. године заврши професионалну каријеру.

"Није био лак корак, није било лако оставити тенис. То је мој живот од пете године, моја прва љубав и нешто у чему сам била веома добра. Ипак, имала сам осећај да је то прави тренутак за мене. Желела сам да кренем другим путем. Не могу да кажем да ми тенис не недостаје – недостају ми турнири, такмичење и тај адреналин, али не жалим због одлуке. Срећна сам што сам данас овде", поручила је Ивановић.

 

 

Некадашња прва тенисерка света освојила је Ролан Гарос 2008. године, а исте сезоне стигла је и до врха ВТА листе. Професионалну каријеру завршила је крајем 2016. године.

(Б92)

Извор:
Б92
Пише:
Пошаљите коментар
АНА ИВАНОВИЋ ПОНОВО НА ТЕРЕНУ: У пару са Головин поражене од Шафаржове и Хингис
Instagram/anaivanovic

АНА ИВАНОВИЋ ПОНОВО НА ТЕРЕНУ: У пару са Головин поражене од Шафаржове и Хингис

04.06.2026. 15:58 17:09
(ВИДЕО) ТАЈНА ВИТКЕ ЛИНИЈЕ АНЕ ИВАНОВИЋ Дан започиње напитком ОД САМО НЕКОЛИКО САСТОЈАКА

(ВИДЕО) ТАЈНА ВИТКЕ ЛИНИЈЕ АНЕ ИВАНОВИЋ Дан започиње напитком ОД САМО НЕКОЛИКО САСТОЈАКА

20.07.2026. 13:04 13:09