ДУШАН ЛАЈОВИЋ ПОБЕДИО АЛЕХАНДРА ТАБИЛА и пласирао се у четвртфинале турнира у Буенос Ајресу

Српски тенисер Душан Лајовић пласирао се у четвртфинале АТП турнира у Буенос Ајресу, пошто је данас победио Чилеанца Алехандра Табила са 2:1 (6:4, 1:6, 6:1) у мечу осмине финала. Меч је трајао 96 минута.
Dusan Lajović /RTS/printskrin

Лајовић је агресивно ушао у меч и већ у трећем гему одузео сервис противнику. До краја првог сета Србин је са сигурним сервисом чувао стечену предност.

У другом сету српски тенисер није успевао да игра као у првом. Табил је без много муке дошао до брејка у четвртом и шестом гему, након чега је сервисом потврдио изједначење у сетовима.

Током трећег сета Чилеанцу се десило исто што и Лајовићу током другог. Није играо довољно агресивно, што је Србин искористио у другом и шестом гему за два брејка. Након тога Лајовић је сервирао за победу у мечу, што му је пошло за руком.

Лајовићу ће ривал у борби за полуфинале бити бољи из меча у коме се састају Аргентинци Факундо Дијаз Акоста и Франсиско Серундоло.