(ФОТО) НОВАК ПОНОВО ДЕО ЕЛИТНОГ СПЕКТАКЛА! Ово је турнир на којем учествује тениски крем, заиграће само шест играча
Најбољи тенисер свих времена Новак Ђоковић потврдио је учешће на престижном егзибиционом турниру "Шест краљева", који ће и ове године бити одржан у Саудијској Арабији.
На спектаклу који окупља крем светског тениса, уз Новака ће играти и Карлос Алкараз, Јаник Синер, Александер Зверев, Тејлор Фриц и Џек Дрејпер. Турнир организује Турки Алалшик, човек задужен за спортска дешавања у име краљевске породице Саудијске Арабије.
Прошлогодишње издање турнира било је први покушај да се овакав догађај одржи, а међу учесницима је био и Ђоковић, који је тада завршио на трећем месту, пошто је у полуфиналу изгубио од Синера, а потом савладао Рафу Надала у мечу за треће место.
Јаник Синер је тада понео титулу победника, победивши Алкараза у финалу резултатом 6:7, 6:3, 6:3.
Поред престижа и медијске пажње, овај турнир је и финансијски врло уносан. Само за учешће, сваки играч ће зарадити 1.500.000 долара, док ће победнику припасти чак 6 милиона, што премашује чак и награде са највећих гренд слемова.