ЛАСЛО ЂЕРЕ ИСПАО У ПРВОМ КОЛУ ВИМБЛДОНА: Рубљов казнио споро паљење нашег тенисера
Српски тенисер Ласло Ђере завршио је учешће на Вимблдону на његовом самом старту.
Руски тенисер Андреј Рубљов надиграо је Ђереа у четири сета (3:1). По сетовима је било 6:0, 7:6(5), 6:7(9), 7:6(6) после скоро три и по сата игре.
Није се Ђере практично ни појавио на терену у првом сету. Рубљов је „шамарао“ лопте, српски тенисер само гледао. Ђере је освојио само 11 поена, ниједан гем за 23 минута, а руски тенисер водио је у сетовима.
Мучио се Ђере и у другом сету, али успевао да одржи сервис. Спашавао је пет брејк лопти у три различита сервис гема, а није успео да искористи једине две које је имао на 3:3. Други сет ушао је у тајбрејк, а тамо је Рубљов био нешто сигурнији и дошао већ до велике предности.
У трећем сету Ђере је стабилизовао игру и није дозвољавао Рубљову да контролише игру. Рус је имао само једну брејк лопту, и то у првом гему трећег сета, а до краја обојица су лако освајали сервис гемове. Поново се играо тајбрејк, а Ђере је имао велику шансу.
Сачувао је меч лопту на 5:6, онда је имао сет лопту на 7:6, али је Рубљов поново дошао до меч лопте и није је искористио. Ђере је своју другу шансу успео да искористи и да избори четврти сет.
Тада је све текло мирно. Врло сигурно узимали су сервисе и један и други све до 6:5 за Рубљова. Рус је тада на сервис Ђереа имао три меч лопте које није искористио. Памтиће ону другу када је имао потпуно отворену бекенд паралелу коју је испалио у аут.
Играо се трећи тајбрејк у низу. Ђере је имао 5:2, имао и 6:5 и сет лопту, међутим, поново је било изузетно неизвесно. Рубљов је преокренуо на 7:6 и дошао до седме меч лопте, а Ђере је дуплом грешком завршио меч…
У наредној рунди Рубљов ће играти против Лојда Хериса који је савладао Зизу Бергса резултатом 3:1.