НОВАК ЂОКОВИЋ У УТОРАК ОКО 16 ЧАСОВА почиње наступ на Вимблдону
Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић играће сутра око 16 часова против Француза Александра Милера у првом колу Вимблдона, саопштили су организатори такмичења.
Дуел Ђоковића и Милер планиран је као други меч дана на Централном терену. Програм на Централном терену од 14.30 часова отварају Чехиња Барбора Крејчикова и Филипинка Александра Еала, а по завршетку овог дуела на терен излазе Ђоковић и Милер.
Ђоковић је шести тенисер света, док се Милер налази на 41. месту АТП листе. Српски и француски тенисер одиграли су само један међусобни дуел у каријери и то 2023. на УС Опену, а славио је Ђоковић 6:0, 6:2, 6:3.
Сутра ће мечеве првог кола на Вимблдону одиграти још троје српских тенисера Миомир Кецмановић, Хамад Међедовић и Нина Стојановић.
Кецмановић ће играти сутра од 12 часова на терену број Четири против Американца Алекса Микелсена, док ће ривал Међедовићу да буде Аустријанац Себастијан Офнер. Меч између Међедовића и Офнера почеће око 14 сати.
Нина Стојановић ће сутра на старту Вимблдона играти од 14 часова на терену број 11 против Рускиње Ане Калинскаје.
Вимблдон траје до 13. јула.