ДЕРБИ ПРВЕ А ЛИГЕ ЗА ВЕТЕРПОЛИСТЕ ОДЛУЧИЛИ ПЕТЕРЦИ: Оправдали очекивање

Дерби кола крај Тисе оправдао је очекивања. Бечејци су боље отворили утакмицу, највећу предност (9:5) стекли су средином треће четвртине.
1

Међутим, београдске „ајкуле“ се нису предавале, па су средином последњег периода први пут дошли у вођство (12:11), да би Радић 57 секунди пре краја донео ново вођство (13:12). Попов је, после тајм-аута са звуком сирене изједначио и изнудио петерце. Бечејци су свих пет пута затресли мрежу, а шут Радића је одбранио Јаковљевић за радост Бечејаца.

Бечеј – Београд 18:17

БЕЧЕЈ: Пливалиште затвореног базена ОСЦ „Ђорђе Предин Баџа“. Гледалаца: 100. Судије: Лазар Анђелић (Београд) и Иван Савељић (Суботица). Играч више: Бечеј 5(2), Београд 1(1). Петерци: Бечеј 2 (2)  5(5), Београд 3(3)  5(4). По четвртинама: 3:1, 3:4, 4:4, 3:4.

БЕЧЕЈ: Јаковљевић (5 одбрана), Чавић 3(2), Сиротановић 2(1), Ићитовић 5(1), Попов 3 (1), Месарош, Пејаковић, Ф. Ковачев, У. Ковачев, Вуковић 1(1), Јовановић 4 (1), Матвеев, Стојанов, Милошевић.

БЕОГРАД: Будајић (12. одбрана), Радић 4(1), Максимовић, Жутић 1(1), Цинцар 1(1), Бановић 2(1), Казански 2(1), Марјановић, Анковић 4 (2), Цветковић 2, Берона 1, Ивановућ, Узелац, Гавролов.