ТУРНИР Б ГРУПЕ РЕГИОНАЛНЕ А1 ЛИГЕ: Вукови лидери на табели

На базену “ Влахо Бата Орлић” у Београду игра се турнир Б групе, или Исток, Регионалне А1 лиге за ватерполисте у којој наступају само српски клубови.
vaterpolo/dnevnik.rs

Јуче и данас су одиграна два кола, а у суботу је на програму треће.

У првом колу су Валис и Вукови доказали зашто воде на табели. Ваљевски Валис је убедљиво (20:12) победио зрењанински Пролетер. Прве две четвртине су биле мање-више изједначене, у обе је Валис Вега славио по 5:4. Победник је међутим одлучен у трећој четвртини коју је екипа тренера Милоша Саковића добила чак 6:1. Предност 16:9 уочи последње четвртине била је превелика за Зрењанинце, посебно што су почетком последњих осам минута Ваљевци постигли још два гола. Код победника се истакао Срђан Бауцало са  7 погодака. Новобеоградски Вукови су имали још мање милости према градским ривалима из Таша. Оставили су их на 13 голова минуса (20:7). Предњачио је с головима у победничком саставу Петар Смиљевић са 6 погодака.

У другом колу Војводина је у првој четвртини решила све дилеме у дуелу са далеко слабијим Ташом. Било је 6:1 за Новосађане на крају 17:12 ( 6:1, 4:6, 2:3, 5:2). У другој утакмици Вукови су убедљиво славили против Пролетера 22:8 (6:2, 4:3, 8:1, 4:2). Ни једног тренутка Зрењанинци нису били равноправан ривал.

У суботу играју: Пролетер – Таш (9), Војводина – Валис (10.30), Војводина – Пролетер (18).

Пласман: Вукови 15, Валис 12, Војводина 9, Пролетер 6, Таш 0.