Србија моћно до полуфинала

Моћно у ибедљиво, како су нас и навикли, млади српски ватерполисти јуче су  без већих проблема су у четвртфиналу Светског јуниорског првенства које се одржава у Београду, савладали селекцију Италије и пласирали се у полуфинале. Тамо их данас од 19.20 чекају Грци.
Kapiten Srbije Radomir Drašović u akciji  Foto: VSS (Ivica Veselinov)

Србија – Италија 17:9 (4:2, 4:2, 4:2, 5:3)

БЕОГРАД: базен “Милан Гале Мушкатировић”, гледалаца: 700,  судије: Бендер (Немачка) и Салниченко (Казахстан). Искључења: Србија 18, Италија 10 минута. Играч више: Србија 10 (2), Италија 16 (4). Петерци: Србија 2 (2).

СРБИЈА: Филиповић (10 одбрана), Танкосић 2, Томић, Лукић 2, Вучинић 4, Гвоздановић 1, Драшовић 3, Тохољ 2, Јанковић, Радојевић, Радоњић 2, Велкић 1, Белопавловић (1 одбрана).

ИТАЛИЈА: Никозија (4 од.), Дел Басо, Канеља 1, Мецароба 1, Гуиди 1, Пућио, Герато 2, Кампопиано, Маћиони 1, Манци 2, Пиомбо, Новара 1, Де Микелис.

Изабраници Владимира Вујасиновића од старта су кренули силовито, нарочито у нападу, те су прве две четвртине добили истоветним резулзатом (4:2), па су на полувремену имали четири гола предности, капитал који је већ наговештавао победника.

Ипак, Италијани се нису предавали и успели су да смање на 8:6 вративши резултатску неизвесност, која на нашу срећу није дуго потрајала: наши момци су искористили два пута по играча више и опет повели са четири гола предности (10:6). Овакав епилог Италијани нису лако поднели, па је у базену дошло и до песничења!

Наиме, док се Вучинић повлачио из игре након што је исључен, Маћиони га је подмукло ударио с леђа. Капитен Србије Драшовић то није могао да “прогута”, умешао се у инцидент који је окончан тако што су Маћиони и Драшовић искључени с правом замене.

Након тога, Италијани два пута нису искористили играча више, Србиоја је постигла два гола и прича је, пред последњу четвртину, била завршена. До краја, наши момци су без проблема привели меч крају.