Српски јуниори у четвртфиналу Светског првенства за ватерполисте

Ватерполисти Србије, четвртом победом у групи, освојили су прво место и директно се пласирали у четвртфинале Светског првенства за јуниоре, које се игра у Београду, а на програму је сутра.
vaterpolisti srbije juniori3, vss

У првој четвртини Аустралијанци су били равноправни противник и два пута су успевали да изједначе резултат. Али, други гол Аустралије постигнут у седмом минуту је био и последњи нашег најачег ривала у групи.

У наредне три четвртине одбрана Србије је функционисала беспрекорно. Напад је у другој деоници био бољи, уследили су брзи голови Гвоздановића и Радојевића. После великог одмора наставила се сјајна игра Србије, серија 5:0 и питање победника је било решено.

Србија данас има слободан дан, а затим ће у четвртфиналу играти највероватније са победиком дуела Русија - Италија.

Србија - Аустралија 11:2 (2:2, 2:0, 5:0, 2:0)

БЕОГРАД: Базен Милан Гале Мушкатировић, гледалаца: 400, судије: Голков и Бендер. Играч више: Србија 5 (1), Аустралија 4 (1).

СРБИЈА: Филиповић, Танкосић 2, Томић 1, Лукић 2, Вучинић, Гвоздановић 1, Драшовић 1, Тохољ, Јанковић, Радојевић 2, Радоњић 1, Велкић 1, Белопавловић.

АУСТРАЛИЈА: Портер, Нагл 1, Хал, Елпик 1, Пут, Халам, Анстеј, Холден, Кириаку, Вос, Негус, Волохан, Вилиамс.