Ватерполисти изгубили од Шпаније на ОИ

Ватерполо репрезентација Србије стартовала је на Олипијским играма у Токију поразом од репрезентације Шпаније резултатом 13:12 у првом мечу групе Г
Savic Dejan/R. Hadzic

Изабраници Дејана Савића имали су прилично проблема у прве две четвртине. Играло се гол за гол, Делфини никако нису могли да се резултатски одлепе од ривала а Шпанци су са друге стране на врхуснки ниво подигли свој ниво шута и константно бомбардовали наш гол, јавља портал Србија данас.

Ипак ни репрезентативци Србије се нису предавали. Предвођени Душаном Мандићем, Савом Ранђеловићем и Душком Пјетловићем константо смо били у предности и терали ривала да поравнава резултат, што су у првом полувремену успевали репрезентативци Шпаније.

Делфини су у последња два минута меча ушли са два гола заостатка, али је Филиповић успевао да смањи предност ривала.

У последњим секундама меча Србија није искористила свој напад, изгубила је лопту и тако је резултат остао не промењен (13:12).

Наредни меч репрезентација Србије играће у уторак 27. јула од 14 часова а противник је репрезентација Казахстана.