Зрењанин 2020: Српкиње друге, пораз од Израела

Српске ватерполисткиње су освојиле друго место на турниру Зрењанин 2020, пошто су у финалном сусрету су поражене од Израела 15:12.
vaterpolo FF--4871

Треће место је освојила Словачка која је победила Немачку 13:11.

Финални сусрет је био врло занимљив, са доста преокрета. Србија је била боља и средином треће четвртине је имала предност 8:6 и 9:7.У последња два минута Израелке су постигле три гола, наша селекција један па је пред последњу четвртину резултат био 10:10.Србија је још једном повела 11:10, затим 3.44 до краја имала нерешен резултат 12:12 да би финиш потпуно припао Изарелкама које су са три гола оствариле победу и прво место на турниру.

Израел - Србија 15:12 (2:3, 2:2, 6:5, 5:2)

ЗРЕЊАНИН: Базен СЦ Југ, судије: Виријевић и Нишавић. Искључења: Израел 10, Србија 8. Петерци Израел 2 (1), Србија 4 (2).

ИЗРАЕЛ: Переy, Сасовер, Богашченко 3, Керем 4, Футораин 4, Струго 2, Бендавид, Моне, Гева. Савезни тренер: Мавротас.

СРБИЈА: Лазић, Чегар 1, Пантовић 2, Рудић, Јосифовић 2, Милићевић, Глушчевић, Мандић 2, Илић 1, Вуковић 3, Миладиновић, Јаковљевић 1, Петровић, Мишковић. Савезни тренер: Ивковић.