scattered clouds
26°C
15.07.2025.
Нови Сад
eur
117.1727
usd
100.3449
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Русија отвара два коридора за излазак страних бродова из лука

25.05.2022. 22:37 22:38
Пише:
Фото: pixabay.com

МОСКВА: Министарство одбране Русије саопштило је да отвара два поморска хуманитарна коридора за излазак страних бродова из лука на Црном и Азовском мору.

Коридори ће бити отворени сваког дана од 8 до 19 сати по московском времену, саопштио је начелник Националног центра за управљање одбраном Михаил Мизинцев.



Навео је да ће у Црном мору за излазак из лука Херсон, Николајев, Черноморск, Очаков, Одеса и Јужни бити отворен коридор у дужини од 80 миља и ширини од 3 миље, у правцу југозапада од територијалног мора Украјине, преноси Интерфакс.



У Азовском мору биће отворен коридор за испловљавање бродова из луке Маријупољ дужине 115 миља и ширине две миље у правцу Црног мора.



Мизинцев је рекао да је у шест лука - Херсон, Николајев, Черноморск, Очаков, Одеса и Јужни блокирано 70 страних бродова из 16 држава и даље је блокирано. Према његовим наводима, због опасности од украјинских мина бродови не могу да исплове.



Западне земље тврде да руска војска блокира украјинске луке и да због тога бродови који превозе житарице не могу да исплове, док Москва, с друге стране, наводи да су луке миниране и да постоји опасност за бродове.

Пише:
Пошаљите коментар