overcast clouds
25°C
16.07.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ГУЖВЕ ОД РАНОГ ЈУТРА Колоне на излазу из Србије све дуже, на појединим прелазима задржавања сатима

16.07.2026. 09:12 09:22
Пише:
Извор:
Дневник/РИНА
a
Фото: РИНА

Појачан интензитет саобраћаја бележи се овог јутра на појединим граничним прелазима, а најдужа задржавања регистрована су за теретна моторна возила на излазу из Србије.

Према информацијама Управе граничне полиције од 7.15 часова, камиони на граничном прелазу Батровци чекају око 180 минута. На прелазима шид и Сремска Рача задржавање за теретна возила износи око 120 минута, док се на Келебији чека приближно сат времена.

Задржавања има и за путничка возила. На излазу из Србије преко граничних прелаза Градина и Прешево чека се око 20 минута, док је на Хоргошу задржавање приближно 15 минута.

На осталим граничним прелазима тренутно нема дужих задржавања за све категорије возила.

На наплатним станицама на ауто-путевима у Србији нема задржавања, али се возачима саветује додатни опрез због радова на више путних праваца.

На деоници ауто-пута Е-75 од петље Остружница до петље Београд, у смеру Ниш–Београд, од 9 до 15 часова изводе се радови на кошењу траве у разделном појасу, због чега се сукцесивно затвара претицајна трака.

На ауто-путу Е-70, од Добановаца ка петљи Београд, радови ће трајати од 5 до 14 часова, уз заузеће претицајне траке, док ће 17. јула бити заузета зауставна трака.

На деоници Беле Воде–Нови Пазар до 21. јула, сваког дана од 8 до 15 часова, на снази је потпуна обустава саобраћаја због асфалтирања. Алтернативни правци воде преко Голијског пута и Одвраћенице, односно преко Карајукића Бунара и Баћице.

Извор:
Дневник/РИНА
Пише:
Пошаљите коментар