КОЛАПС НА ГРАНИЦАМА Камиони на овом граничном прелазу чекају пет сати, огромне колоне и на још четири прелаза
Вишесатна задржавања бележе се јутрос на неколико граничних прелаза у Србији, а најтежа ситуација је на прелазу Шид, где теретна возила на излазу из земље чекају чак 300 минута, односно пет сати.
Према информацијама Управе граничне полиције од 7.15 часова, камиони на Келебији и Батровцима чекају по 180 минута, док је на прелазу Бездан задржавање око четири сата.
На Хоргошу теретна возила на излазу из Србије чекају око 120 минута.
Задржавања су забележена и за путничка возила на граничном прелазу Прешево, где се на излазу из земље чека око 20 минута. На осталим граничним прелазима тренутно нема дужих задржавања за све категорије возила.
На наплатним станицама на ауто-путевима у Србији нема задржавања, али возаче током дана очекују радови и измене режима саобраћаја на више деоница.
На мото-путу М-11, између петљи Београд и Национал, у смеру од Шида ка Београду, од 9 до 15 часова обављаће се прање и замена смероказа, уз сукцесивно затварање зауставне траке.
На ауто-путу Е-75, између петљи Марковац и Велика Плана, у току је санација надвожњака која ће трајати до 8. августа. У смеру Београд–Ниш затворена је зауставна трака, док су у супротном смеру затворене возна и претицајна трака, па се саобраћај одвија зауставном траком.
Радови се изводе и код петље Београд, на правцу ка Новом Саду, као и између Батајнице и Београда и на деоници од петље Београд ка Остружници, због чега су могућа успоравања и повремена формирања колона.
РИНА