ЧЕТВОРОГОДИШЊАКИЊА СА ПОСЕБНИМ ПОТРЕБАМА ЖРТВА НАСИЉА ЛОГОПЕДА – СУД ИЗРЕКАО УСЛОВНУ КАЗНУ „Одлука је страшна – било је довољно доказа, чак и признање“, каже отац
Логопед из Подујева Бесарт Соколи осуђен је на годину дана условне казне од стране Основног суда у Приштини, одељење у Подујеву, због злостављања четворогодишње девојчице. Оно што је посебно језиво је да је реч о детету са сметњама у развоју.
Према пресуди, он је проглашен кривим за злостављање и физички напад на жртву Е. С., наносећи јој насиље у ординацији у којој је радио као логопед. Рамиз Садику, отац девојчице, назвао је одлуку неприхватљивом и дубоко разочаравајућом.
– Ова одлука је страшна. Не знам шта да кажем. Докази пронађени у његовој ординацији били су довољни за строжу казну. Да су хтели, могли су да анализирају и ДНК из косе која је девојчици ишчупана – рекао је он за IndeksOnline.
Тврди да је било довољно доказа који су потврдили кривицу логопеда.
– Лично сам разговарао са њим, признао ми је кривицу. Рекао је и мојој пријатељици, и њој се извинио. Ишчупао јој је косу и нанео повреде нашој ћерки. Како је могуће да се овакав случај не схвати озбиљно – рекао је Садику.
Каже да је након догађаја логопед покушао да преко неколико људи пронађе везе да би му опростио.
– Послао ми је људе, разне рођаке, да му опростим. И након свега тога, одлука суда је страшна. Неко стоји иза њега и штити га, нека га подржавају, али Бог све види – додао је он. – Ово није први случај. Било је и других случајева, где је и другу децу злостављао. Ко је родитељ, зна да једва преброди грип код деце, а камоли нешто више. Али ово што се десило је много горе. Осуђен је условно, што значи да само ако понови дело, иде у затвор. То је неправедно.
Додаје да је и током процеса приметио неправилности.
– Судија је вршио притисак на нас. Тужиоци су се стално мењали. Последњег дана се појавио други тужилац, потпуно нов – каже.
На крају, моли се да нико други не прође кроз исто искуство.
– Надам се да ће моја ћерка имати бољу срећу у животу. Надам се да ниједан родитељ неће доживети ово што смо ми доживели – закључио је он.