broken clouds
24°C
31.05.2025.
Нови Сад
eur
117.2105
usd
103.2874
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

У ЏЕП СТАВИО ПРЕКО 4,6 МИЛИОНА Узео паре од одштете породице којој је ближњи страдао у саобраћајној несрећи, па угасио фирму

30.05.2025. 11:50 11:53
Пише:
Извор:
Блиц
Фото: Dnevnik.rs

Припадници Министарства унутрашњих послова, Одељења за борбу против корупције Управе криминалистичке полиције, по налогу Посебног одељења за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Нишу, ухапсили су М. П. (1983) из Чајетине, власника и одговорно лице новосадског привредног друштва „Центар за одштету 021“, због постојања основа сумње да је извршио кривично дело злоупотреба положаја одговорног лица.

Он се сумњичи да је, у периоду од средине јула 2019. до 12. априла 2023. године, искоришћавајући свој положај, као заступник породице особе страдале у саобраћајној незгоди, од једног осигуравајућег друштва наплатио 9.671.500 динара које, након умањења посредничке провизије од 30 одсто, није у целости исплатио оштећенима већ је угасио своје привредно друштво и задржао за себе око 4.677.000 динара, оштетивши ову породицу за исти износ.

Осумњиченом је одређено задржавање до 48 часова и он ће, уз кривичну пријаву, бити приведен надлежном тужилаштву.
 

Извор:
Блиц
Пише:
Пошаљите коментар