overcast clouds
19°C
06.05.2025.
Нови Сад
eur
117.1896
usd
103.3509
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

(ФОТО) НЕЗАБЕЛЕЖЕНИ СЛУЧАЈ НАСИЉА У ШКОЛИ У ВРАЊУ Сумња се да је малолетник направио НАГЕ фотомонтаже УЧЕНИЦА и НАСТАВНИЦЕ, огласила се и установа

06.05.2025. 12:48 13:05
Пише:
Извор:
Телеграф
Najnovija policija
Фото: Dnevnik

Узнемирујући случај сајбер насиља догодио се у основној школи "Радоје Домановић" у Врању, а након што су се на друштвеним мрежама појавиле фотомонтаже на којима се виде нага тела монтирана са лицима две ученице и једне наставнице ове школе. О самом случају огласила се и ова образовна установа.

"Према незваничним информацијама, сумња се да је фотомонтаже направио и проширио малолетни ученик исте школе. Цео случај третира се као облик дигиталног насиља, које све чешће погађа најмлађе", пише 017_дн.

О овом нимало пријатном догађају на званичном Инстаграм профилу огласила се и сама основна школа Радоје Домановић у кратком саопштењу за јавност.

"Колектив ОШ Радоје Домановић пружа апсолутну подршку наставници и ученицама поменуте школе - жртвама дигиталног и психичког насиља. Такође, најстрожије осуђујемо сваки вид насиља - дигиталног, физичког, психичког и било које друге врсте. Установа је у свему поступила у складу са законом“, наводи се у саопштењу школе.

Међутим, ово саопштење није потписано ни од стране директора, нити од било ког званичног представника установе, а родитељи и шира јавност ишчекују конкретне мере и детаље истраге полиције, док се очекује и званичан став надлежног тужилаштва, пише даље 017-дн.

Телеграф.рс покушао је да контактира поменуту школу, међутим, до објављивања текста нисмо добили одговор.

Извор:
Телеграф
Пише:
Пошаљите коментар