Наставак суђења за убиство комшије 11. септембра: Окривљени за злочин на Ченеју од хапшења иза решетака
Суђење Мустафи Денису (30) са Ченеја, који се терети да је у ноћи између 2. и 3. фебруара 2024. године оштрим предметом усмртио седамдесетосмогодишњег комшију, биће настављено 11. септембра, сазнаје „Дневник”.
Овај тридесетогодишњак се терети за тешко убиство које је почињено у кући жртве, у Улици Матице српске на Ченеју, као и за још једно кривично дело, а то је угрожавање сигурности према оштећеној тада малолетној девојци. Наиме, окривљени је после онога што се десило на Ченеју ушао у аутобус и рекао јој да је убио човека и да ће побећи, на шта му је она одговорила да је не смара. На то јој је он одговорио да има пиштољ и да ће и њу убити.
Подсетимо, беживотно тело, у локви крви, са видним убодима ножем, пронашао је син несрећног човека, а према мишљењу судскомедицинског одбора Медицинског факултета у Нишу, ране на телу жртве су настале у кратком временском периоду. Како је предочио судски вештак проф. др Радован Караџић, на малој површини од шест пута 10 центиметара нането је девет убодних рана. Он је пред судским већем појаснио да приликом састављања налаза и мишљења нису имали фото-документацију са обдукције оштећеног и напоменуо да је готово немогуће да се оштећени приликом задобијања рана померао.
Убрзо након што је откривено убиство Денис Мустафа је лишен слободе и од тада се налази у притвору, који му је последњи пут продужен до 10. августа
Окривљени је, према налазима вештачање, у тренутку извршења дела био умањене способности да схвати значај кривичног дела и управља својим поступцима, али не до битног степена. Како је појашњено, код њега не постоји емпатија и емоција страха је слабија од уобичајене.
Убрзо након што је откривено убиство Денис Мустафа је лишен слободе и од тада се налази у притвору, који му је последњи пут продужен до 10. августа. Код њега је пронађен и новац, око 2.000 динара, који је, како се сумња, узео од жртве.
Дан након убиства поједини житељи Ченеја, малог места надомак Новог Сада, испричали су репортеру „Дневника” да их је злочин све шокирао и потресао.