ПАО НА ПРЕШЕВУ Полиција у бункеру возила пронашла велику количину цигарета ОШТЕЋЕН БУЏЕТ ЗА 150.000 ДИНАРА
Полиција је током рутинске контроле на граничном прелазу открила вешто скривен бункер у којем је кријумчар покушао да прокријумчари већу количину робе без икакве документације.
Припадници Министарства унутрашњих послова, УКП, Службе за сузбијање криминала, Одељења за сузбијање привредног криминала, у координацији са ПУ у Врању, а по налогу Основног јавног тужилаштва у Врању, ухапсили су Т.Ј. (1989) из Републике Северне Македоније због постојања основа сумње да је извршио кривично дело недозвољен промет акцизних производа.
Полицијски службеници су, приликом контроле на Граничном прелазу Прешево након уласка у Србију, зауставили комби возило којим је управљао осумњичени, и у специјално направљеном бункеру пронашли 619 паклица цигарета, без акцизних маркица Републике Србије, као и доказа о пореклу и пратеће документације.
Цигарете су, како се сумња, намењене даљој продаји, а на овај начин је оштећен буџет Републике Србије за износ од око 150.000 динара. Осумњиченом је одређено задржавање до 48 сати након чега ће, уз кривичну пријаву, бити приведен Основном јавном тужилаштву у Врању.