clear sky
19°C
07.06.2025.
Нови Сад
eur
117.1854
usd
102.4079
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

УХАПШЕН ЦАРИНИК ИЗ ВЕЛИКОГ ГРАДИШТА Осумњичен да је државу оштетио за 13,3 милиона динара

06.06.2025. 17:30 17:37
Пише:
Извор:
Дневник
Фото: Tanjug, ilustracija

У наставку акције борбе против корупције, припадници Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције, Одељења за борбу против корупције, у сарадњи са Посебним одељењем за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Краљеву, ухапсили су В. А. (1976) из Великог Градишта, царинског службеника, због постојања основа сумње да је извршио кривично дело злоупотреба службеног положаја, саопштио је МУП Србије.

Ухапшени су и Д. С. Ђ. (1986), одговорно лице једног Јавног царинског складишта (free shop- а) из Великог Градишта, као и запослене Д. П. (1981) и С. П. (1985), због постојања основа сумње да су извршили кривично дело злоупотреба положаја одговорног лица.

Сумња се да је В. А. коришћењем свог службеног положаја, у периоду од новембра 2021. до јуна 2022. године, омогућио Д. П. и С. П. да за себе противправно прибаве имовинску корист у износу од 13.319.191 динар, на име неплаћених пореза и акциза, и за тај износ оштетио буџет Републике Србије, наводи се у саопштењу МУП-а Србије. 

Он је, како се сумња, најпре оверавао отпремнице free shop-а, у коме су осумњичене радиле, а које су издате страним бродовима са стварном количином и вредностима продатих цигарета и приказивао у евиденцији Царинске испоставе Велико Градиште, да би након отпремања бродова, у free shop-у, извршио поновну оверу отпремница које су осумњичене раднице сачиниле под истим бројевима и датумима, али са увећаним количинама акцизних производа тј. цигарета. 

Такође, сумња се да је затим Д. С. Ђ. те оверене рачуне са увећаним количинама прихватала као праве, на основу којих је сачињавала службену документацију и достављала Царинској испостави у смени када је радио осумњичени В. А., који је исту прихватао и евидентирао у званичне евиденције Царинске испоставе, чиме је лажно приказивао да је акцизна роба напустила територију Србије.

На тај начин је осумњичена Д. С. Ђ. противправно прибавила свом free shop-у имовинску корист у укупном износу од око 1.752.367 динара, колико износи остварена и наплаћена накнада комисионара за продату робу. Припадници Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције, Одељења за борбу против корупције наставиће даљи рад на сузбијању корупције на територији Републике Србије.

Извор:
Дневник
Пише:
Пошаљите коментар