clear sky
30°C
01.08.2025.
Нови Сад
eur
117.1721
usd
102.5846
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

УЗНЕМИРИЛИ ЈАВНОСТ Одређен притвор до 30 дана свим ОСУМЊИЧЕНИМА ЗА НАПАД на полицију у Новом Пазару БРАНИОЦИ УЛАЖУ ЖАЛБЕ

31.07.2025. 20:52 20:54
Пише:
Извор:
Танјуг
Фото: Dnevnik arhiva

Свим приведенима због напада на полицију испред Државног универзитета у Новом Пазару (ДУНП) одређен је притвор до 30 дана, рекао је данас један од адвоката осумњичених Мирсен Алибашић.

Он је новинарима испред зграде суда рекао да је разлог одређивања притвора за осумњичене узнемирење јавности.

Алибашић је рекао да ће адвокати осумњичених уложити жалбе и да ће поднети предлоге за укидање притвора.

Основно јавно тужилаштво у Новом Пазару предложило је раније данас суду да одреди притвор за 10 осумњичених да су 29. јула испред Државног Универзитета (ДУНП) у том граду напали полицајце.

Притвор је предложен за Р. Д. (23), Ч. С. (35), Н. Х. (32), Р. И. (42), О. Е. (30), Ш. Ф. (39), Г. М. (43), Г. А. (28), Д. А. (24) и Љ. М. (29) који су осумњичени за извршење кривичног дела напад на службено лице у вршењу службене дужности, објављено је на сајту тог тужилаштва.

Према Р. Д, Ч. С, Г. А. и Д. А. притвор је предложен да не би поновили кривично дело и због узнемирења јавности, а према Н. Х, Р. И, О. Е, Ш. Ф, Г. М. и Љ. М. због узнемирења јавности.

Осумњичени су претходно саслушани у тужилаштву.

Министарство унутрашњих послова раније је саопштило да је тог дана током протеста повређено неколико полицајаца.

 

Извор:
Танјуг
Пише:
Пошаљите коментар