few clouds
30°C
19.06.2025.
Нови Сад
eur
117.2118
usd
102.1899
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ВИШИ СУД У НОВОМ САДУ: Нетачни наводи да опструишемо поступак “надстрешница"

19.06.2025. 16:28 16:31
Пише:
Извор:
Танјуг
желеѕничка станица
Фото: Dnevnik.rs

НОВИ САД:  Виши суд у Новом Саду саопштио је данас да су нетачни закључци објављени у појединим медијима да тај суд опструише вођење истраге у случају пада надстрешнице на Железничкој станици у том граду када је страдало 16 особа.

Према оцени суда такве објаве, које су уследиле након саопштења Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду, у којем наводе да су онемогућени да заврше истрагу јер су списи предмета у суду, усмерене су на урушавање поверења грађана у рад Вишег суда у Новом Саду.

Из овог суда је наглашено да они ажурно и без одлагања поступају по захтевима и предлозима окривљених и њихових бранилаца који су поднети у правцу оцене законитости појединих доказа прикупљених у току истраге, као и предлозима за извођење одређених доказа које је тужилац и у допуњеној фази истраге одбио да изведе.

"У овом кривичном поступку је тринаесторо окривљених, док је број бранилаца и већи од броја окривљених, те је поднет већи број захтева и предлога о којима суд одлучује", наведено је у саопштењу.

Из суда подсећају да је суд био у незаконитој блокади пуне две недеље, услед чега је био онемогућен да поступа и предузима мере из своје надлежности. Више јавно тужилаштво у Новом Саду јуче је саопштило да је у овом тренутку онемогућено да заврши истрагу том поступку јер су списи предмета у Вишем суду који би требало да одлучи о предлозима одбране.

Извор:
Танјуг
Пише:
Пошаљите коментар