МИНИСТАР СТАРОВИЋ ЖЕСТОКО ОДГОВОРИО ПОНОШУ: "Српски народ види ко ради против државе"
Немања Старовић, министар за европске интеграције, осврнуо се на изјаву Здравка Поноша.
-Колико је симптоматично то да сам наговештај могућег компромиса и коначног конституисања Савета РЕМ-а изазива толико нервозе и панике. Ово је најбољи доказ да делу тзв. проевропске опозиције није нимало стало до рада институција, до уређења медијског простора нити до напретка Србије на европском путу. Њихов приоритет је искључиво одржавање кризе и делегитимизација државног руководства по сваку цену. Свакако је боље имати регулаторно тело које може да доноси одлуке, врши надзор и примењује закон, него институционални вакуум који траје већ годину и по дана. Они који то одбацују, очигледно више цене политичке поене од стварног уређења медијске сцене и од европских интеграција које зависе и од овог питања. Реч је о класичном приступу „што горе, то боље“, намерном спречавању сваког разумног договора како би се створио притисак и изазвао политички преокрет. Међутим, српски народ, са својом дугом државотворном традицијом, уме некада да буде критичан према властима, али и да јасно препозна када неко ради против интереса наше једине отаџбине. А таквима никада не даје изборно поверење- написао је Старовић на Иксу.
Колико је симптоматично то да сам наговештај могућег компромиса и коначног конституисања Савета РЕМ-а изазива толико нервозе и панике. Ово је најбољи доказ да делу тзв. проевропске опозиције није нимало стало до рада институција, до уређења медијског простора нити до напретка… https://t.co/YjUZRgHCzz
— Nemanja Starović (@nstarovic) June 26, 2026