„Ништа посебно“ ОГЛАСИО СЕ ДОДИК након што му је Суд БиХ УКИНУО ПРИТВОР
Пристао сам да добровољно дођем тамо, отишао у Тужилаштво и Суд и након сат и по времена добио решење о укидању тог притвора, о укидању тог налога о потрагама - све је поништено, рекао је за АТВ председник Републике Српске Милорад Додик, након што му је укинут притвор.
Важно је да сам у Лакташима и све спекулације су видљиве. Историја тог случаја је таква. Ја сам раније разговарао како се може завршити овај проблем. Пристао сам да добровољно дођем тамо, отишао у Тужилаштво и Суд и након сат и по времена добио решење о укидању тог притвора, о укидању тог налога о потрагама. Све је поништено. То је предмет који ће трајати, имам обавезу да се сваких 15 дана јавим у Полицијску станицу у Лакташима док се тај предмет не доживи коначни епилог. Ништа посебно, рекао је Додик и додао:
"Ово је важна ствар, не само за мене лично, него за све оне злонамерне који су желели дестабилизацију и за све оне који су кроз овај случај желели да направе додатне проблеме и да ескалирају проблеме. Имамо нову реалност - да немам забране путовања и кретања у БиХ. Не осећам се славодобитно и свакако ћу наставити са својим друштвом дружење вечерас."
Како Телеграф подсећа, председник Републике Српске Милорад Додик добровољно је приступио Суду БиХ, односно Тужилаштву БиХ.