few clouds
24°C
20.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

СВОЈИМ ИЗЈАВАМА БОЖО РАТКАПНА ВРЕЂА НАЦИОНАЛНУ СВЕСТ И ИНТЕЛИГЕНЦИЈУ Министарка Месаровић реаговала на скандалозну изјаву Боже Прелевића да су Срби сами криви за Јасеновац

02.02.2026. 16:10 16:18
Пише:
Извор:
Дневник
Adrijana
Фото: Screenshot Instagram mesarovicadrijana

Потпредседница Владе и министарка привреде Адријана Месаровић одговорила је на срамну изјаву Боже Прелевића да су Срби сами криви за Јасеновац.

-Када год помислите да вас ништа не може изненадити и да је одавно дотакао понор својим изјавама и квалификацијама политичких неистомишљеника, Божо Прелевић, у народу познатији као Божо Раткапна се потруди да нас све демантује.

Некада његове изјаве вређају интелигенцију, некада изазивају подсмех, као када убеђује грађане Србије како је стручњак и нестраначка личност, а некада иду тако ниско да вређају националну свест и осећања нашег страдалног народа као последња изјава о томе да смо сами криви што нам се десио Јасеновац.

Бивши кооминистар у прелазној, злогласној ДОС-овој Влади, члан разних странака и организација од Отпора до Г17+ која је урнисала економију ове земље и саветник министра унутрашњих послова у време ДОС-а када су извршене неке од највећих отмица у Србији, не само да је увредио грађане Србије што највеће поверење дају Александру Вучићу називајући их глупим, већ их је оптужио да су сами себе клали у Јасеновцу и бацали се у јаме.

Божо Прелевић је црна парадигма прошлости и криминалне власти жуте хоботнице и жутог режима. Колико год се упиру да одрже своје статусе и врате Србију у зло време од 2000. до 2012. године, неће успети! Неће, јер народ то не жели и верује једино политици развоја, напретка и резултата која је оличена и председнику Александру Вучићу и председнику Српске напредне странке Милошу Вучевићу- написала је министарка на Инстаграму.

Извор:
Дневник
Пише:
Пошаљите коментар