clear sky
33°C
28.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

“БОЉЕ ПЛАТИ И СКРАТИ МУКЕ” Казна изречена једној туристкињи у Грчкој покренула бурну расправу на мрежама

28.06.2026. 09:45 10:12
Пише:
Извор:
Блиц.рс
Фото: Grčko ostrvo Santorini, foto: Pixabay

Летња сезона у Грчкој сваке године доноси велики број саобраћајних казни, а грчка полиција посебно строго спроводи правила која се односе на безбедност у вожњи.

Иако се многим туристима чини да за кратке релације при високим температурама нема потребе да се веже појас, казне за невезивање у пракси су честе и могу бити знатно високе, пише Блиц.

Управо једно такво искуство подељено је на Фејсбук групи “Грчка инфо”, где је једна корисница из Северне Македоније описала ситуацију у којој јој је због невезивања сигурносног појаса у Афитосу написана казна од 350 евра и привремено одузета возачка дозвола.

“Здраво! Ако неко има неки савет, не знам шта да радим. У Афитосу су ми узели возачку и написали казну од 350 евра због неношења појаса у колима. Била је кратка релација, око 500 метара, и нисам ставила појас. Шта да радим? Кад се вратим у Скопље да платим? Неки ми кажу да не плаћам, да извадим нову возачку и да неће бити проблема кад опет уђем у Грчку. Каква су ваша искуства?”

Њено питање отворило је расправу међу члановима групе о томе како се у оваквим случајевима поступа и зашто је казну ипак најбоље платити. Један корисник је дао коментар, уз народну изреку:

“У Србији кажу: ‘Засвирај, па за појас задени’. Ако немаш појас – онда ништа.”

Други корисник је кратко поручио: “Боље плати и скрати муке!”

Још један учесник расправе је упозорио на могуће последице при наредним уласцима у Грчку:

“А како мислиш после да идеш опет у Грчку? Мислиш да нећеш бити у систему ако промениш возачку? Плус, рачунај да је то превара. Можеш само себи да закомпликујеш ствари. Плати.”

Један коментар је био кратак и директан: “Добро су те одрали.”

Било је и оних који су упозорили на основно правило током вожње.

“Извини, кратка релација или не… појас се мора ставити.”

На крају, један корисник је отворио правно питање о одузимању дозволе.

“С којим правом грчка полиција одузима страну возачку дозволу? У реду је казна за прекршај закона, али одузимање личног документа странцу, који му је неопходан да се врати у матичну државу, није нормално. Није ми јасно”, написао је он.

Извор:
Блиц.рс
Пише:
Пошаљите коментар