”НАШИ БОРЦИ ОСЛОБАЂАЈУ НАСЕЉЕ ПО НАСЕЉЕ” Путин: Кијев губи територију за територијом
МОСКВА: Руски председник Владимир Путин изјавио је данас да кијевски режим губи територију за територијом, услед "драматичног погоршања ситуације на фронту по њих", преноси Спутњик.
"Видимо и знамо да се кијевски режим, услед драматичног погоршања ситуације на фронту по њих, и с обзиром на то да противник губи територију за територијом, а наши борци ослобађају насеље по насеље, определио за тактику удара по цивилним објектима, по цивилној инфраструктури", рекао је Путин на седници са члановима владе.
Путин је наложио да се предузму одређене мере како би се последице напада украјинске војске свеле на минимум.
"Русији се разним каналима директно поручује да Кијев ударима жели да утиче на енергетсксе ресурсе и туристичку сезону", додао је он.
Данашњој седници, коју је Путин одржао путем видео-линка из Кремља, присуствовали су и руски премијер Михаил Мишустин и кључни чланови Савета министара.