clear sky
32°C
20.08.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ОДЛУКА ИЗ ЛИЧНОГ ИСКУСТВА Градоначелник Кома забранио бицикле у центру града након што га је један ударио БИЦИКЛИСТИ НАЈАВИЛИ ПРОТЕСТЕ

20.08.2026. 21:27 21:28
Пише:
Извор:
Танјуг
Elektricni bicikl
Фото: Pixabay

Градоначелник италијанског града Комо Алесандро Рапинезе забранио је бицикле на главним градским улицама, након што га је један од њих ударио, јављају италијански медији.

"Оптужен сам да сам предузео ову меру зато што ме је ударио електрични бицикл. То је истина. Људи поступају на основу сопствених искустава, а ја сам лично осетио како је бити ударен овим зверима", рекао је Рапинезе за "Стампу".

Према његовим речима, забрана ће се односити на око 30 улица у центру града на бицикле и електричне бицикле, укључујући и оне које користе курири за доставу, преноси "Месађеро".

Према писању италијанских медија, бициклисти намеравају да одрже протестне вожње.

"Живело право на слободно демонстрирање", рекао је градоначелник Кома као одговор на питање о јавном протесту против забране.

Он је додао да је сигуран да ће сви градски политички активисти учествовати у протесту, али да сматра да тиме неће постићи оно што желе.

Забрана вожње бицикала у центру Кома ступа на снагу у септембру.

 

Извор:
Танјуг
Пише:
Пошаљите коментар