ПОСЛЕ ПРОШЛОГОДИШЊЕГ ПОЖАРА, НОВЕ МЕРЕ Томороуленд остаје без ватромета
Организатори фестивала Томороуленд овог викенда неће смети да користе ватромет ни друга пиротехничка средства, након што су белгијске власти, због повећаног ризика од пожара услед суше, увеле забрану на препоруку ватрогасних служби.
Први фестивалски викенд Томороуленда биће одржан од 17. до 19. јула у комплексу De Shore у белгијском граду Бум, где због дуготрајног сушног периода постоји повећана опасност од шумских и других пожара, наводи Фламанска радио-телевизија (VRT).
Градоначелници Бума Јероен Барт и Румста Јурген Kалартс донели су, заједно са покрајинском гувернерком Kати Беркс, одлуку о забрани употребе ватромета и других пиротехничких средстава на препоруку ватрогасаца.
Забрана се односи и на фестивалски камп Дримвил и на простор на којем ће бити одржан фестивал, јер надлежни процењују да је ризик од пожара превелик.
Организатори су саопштили да високе температуре и суша за сада неће утицати на остале сегменте фестивала и да ће у четвртак ујутру бити одржан завршни координациони састанак свих служби задужених за безбедност.
Kако су навели, пажљиво прате временске прилике и повећану опасност од пожара уочи почетка првог фестивалског викенда.
"Безбедност наших посетилаца, запослених, извођача и становника у околини увек је на првом месту", саопштили су организатори Томороуленда.
Прошлогодишње издање фестивала електронске музике задесио је пожар који је у потпуности уништио главну бину, али је фестивал, који је посетило више десетина хиљада људи, ипак одржан у алтернативном формату.