"Раде" дронови и термалне камере!
ПОТРАГА ЗА КОБРОМ УШЛА У ТРЕЋИ ДАН Хаос у Тулузу СТАНОВНИШТВО УПОЗОРЕНО Ватрогасци, полиција и жандармерија НА НОГАМА Опасна змија отровница и даље није пронађена
ТУЛУЗ: Потрага за кобром која је пре четири дана примећена у близини Тулуза, настављена је и данас, али без успеха, саопштиле су локалне власти.
Према наводима префектуре департмана Горња Гарона, змија отровница и даље није пронађена упркос интензивној претрази у којој учествују ватрогасци, жандармерија и локална полиција, преноси РТЛ.
Становништво је претходно упозорено на присуство кобре, након чега су из предострожности затворени паркови, гробља и спортски терени у месту Кастелгинест и околини.
Локалне власти навеле су да је змија последњи пут примећена у четвртак увече у близини суседног места Сен Албан.
Информације којима располажемо указују да ова врста кобре не тражи контакт са људима.
Покушава да се сакрије и храни се мањим пленом, изјавио је заменик префекта департмана Давид Фолц, оценивши да је "стварна опасност узнемиравање њеног окружења".
Он је грађанима препоручио да се, у случају сусрета са змијом, полако удаље без наглих покрета и одмах обавесте хитне службе.
У потрази учествује петнаестак ватрогасаца опремљених дроновима са термалним камерама, док су на терену постављене и замке за хватање рептила.
Француске власти саопштиле су да ће бити покренута истрага о пореклу животиње, пошто је држање ове врсте змије забрањено у Француској.