ПРЕТЕРАЛИ СА ЦЕНАМА Кугла сладоледа коштала 7,5 евра, ДРЖАВА ОДМАХ КАЗНИЛА КАФИЋ
Турско Министарство трговине казнило је посластичарницу у летовалишту Јаликавак код Бодрума након што је вирални снимак открио да се једна кугла сладоледа продаје за 400 лира, односно око 7,5 евра.
Цене у Бодруму су тема разговора и за мештане и за туристе из године у годину, а снимак је поново покренуо дискусију о високим трошковима живота и претераном повећању цена у туристичким одмаралиштима.
Kратак видео снимљен у марини у Јаликаваку, омиљеном месту за одмор милионера из целог света, у којем запослени наводе цену кугле сладоледа од 400 лира постао је виралан на друштвеним мрежама, преноси портал Џумхуријет.
Грађани су позвали власти да предузму мере против ове нереално високе цене сладоледа. Након жалби, Министарство трговине је објавило да је против објекта у марини Јаликавак предузета административна мера, а претерана цена је пријављена Одбору за процену нелојалних цена.
"Након изласка инспекције, утврђено је да је објекат прекршио прописе", изјавио је портпарол министарства трговине Бекир Kаплан.
Званичници министарства су нагласили да ће се инспекције наставити без прекида у свим деловима Турске, посебно током летњих месеци када је активност потрошача висока у туристичким регионима, и подвукли да се неће толерисати било каква пракса која крши обавезе у вези са јасним означавањем цена и прописаним тарифама.