few clouds
32°C
25.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ОБНАВЉА СЕ ПУТ ОД БРОДОГРАДИЛИШТА ДО ПЛАВЕ РУЖЕ У АПАТИНУ Улаже се скоро 38 милиона динара, ево кад је рок за завршетак радова

23.03.2026. 08:53 08:59
Пише:
Извор:
Дневник
апатин
Фото: архива Дневника

Општина Апатин планира реконструкцију пута од бродоградилишта до плаже Плава ружа, а процењена вредност инвестиције, односно јавне набавке је приближно 31,2 милиона динара, без ПДВ-а, што је око 37,4 милиона динара с порезом.

 Рок за завршетак радова, како је у конкурсној документацији наведено, не може бити дужи од 30 дана, од увођења извођача у посао.

– Предметни коловоз потребно је рехабилитовати преко већ утврђене трасе саобраћајнице. Укупна дужина на којој ће се радовати одвијати је 1.1151,54 метра, а ширина пет метара – наведено је у техничком опису објављеном на Порталу јавних набавки. 
Део новца за радове обезбеђен је из покрајинске касе, на основу уговора  о преносу средстава Општини Апатин, закљученим са Покрајинским секретеријатом за енергетику, грађевинарство и саобраћаја 23. децембра 2025. године. Остатак износа биће издвојен из општинског буџета. 

Понуде на тендер подносе се још данас, након чега ће општинска управа у року од 30 дана донети одлуку о додели уговора ,или пак обустави поступка.

 Ј. В.
 

Извор:
Дневник
Пише:
Пошаљите коментар