ИНЂИЈА ДОБИЈА НОВИХ 400 СТАБАЛА ЈАСЕНА Павков: Нови котао у школи и сјајна акција садње донеће БОЉИ КВАЛИТЕТ ВАЗДУХА
Министарка заштите животне средине Сара Павков обишла је општину Инђија, где се реализују пројекти важни за унапређење квалитета ваздуха, замена котларнице у Техничкој школи ‘Михајло Пупин’ котлом на еколошки прихватљивији енергент и велика акција садње више од 400 стабала јасена.
Говорећи о замени котларнице, министарка је истакла да се овом значајном инвестицијом која решава дугогодишњи проблем аерозагађења из овог котла који се користио скоро 30 година, у потпуности искључује коришћење мазута као једног од највећих загађивача.
Добра вест је што ће се на овај систем прикључити још две средње школе и библиотека, а то ће донети знатно бољи квалитет ваздуха за велики број ученика, запослених, али и за све грађане Инђије који проводе време у овом делу града. Не само што преласком на еколошки прихватљивији енергент стварамо чистије и лепше услове за боравак деце и запослених, већ истовремено смањујемо трошкове за општину за 34 одсто и дајемо конкретан допринос заштити животне средине. Сви заједно можемо да будемо поносни што је ова општина на челу са председником Марком Гашићем искористила прилику, кандидовала квалитетан пројекат и добила подршку Министарства заштите животне средине, да директно унапреди квалитет ваздуха на делу своје територије, рекла је Павков.
Министарка је након обиласка школе, заједно са председником општине, ђацима и представницима атлетског друштва, учествовала у великој акцији садње више од 400 стабала јасена.
Уживала сам у овој акцији са младима, јер управо овакве активности имају вишеструки значај. Прво, доприносе побољшању квалитета ваздуха, затим стварају пријатнији амбијент за спорт, рекреацију и одмор грађана и подједнако важно утичу на подизање свести о томе колико је важно да сви заједно бринемо о природи. Акција је део пројекта који смо започели прошле године и у који улажемо више од пет милиона динара. Посебно ме радује што у оваквим акцијама учествују млади и деца, јер од најранијих дана уче да је брига о животној средини део свакодневног живота и заједничке одговорности. Управо кроз овакве, наизглед локалне пројекте, гради се системска брига о животној средини корак по корак, школа по школа, насеље по насеље, јер сваки пројекат директно доприноси бољим условима живота за све, додала је Павков.