scattered clouds
19°C
11.05.2025.
Нови Сад
eur
117.2248
usd
104.3947
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ПРОБЛЕМИ НА ВОДОЗАХВАТУ РЗАВ Огромна количина лишћа и грања гуши водоток

30.11.2023. 11:26 11:29
Пише:
Фото: РИНА

АРИЉЕ: Услед обилних падавина предходних дана у сливу реке Рзав дошло је до гомилања велике количине лишћа и грања што није дозвољавало да се из реке захвате довољне количине воде за водоснабдевање.

- Са великим залагањем запослених успевали смо да захватимо из реке 420 литара по секунди и препумпамо на фабрику. Након стабилизације захват смо успели да вратимо на потребних 600 литара у секунди”, наводи се у саопштењу ЈП „Рзав”.

Из овог јавног предузећа поручују да су ови проблеми дугогодишњи, задњих година нарочито тешки за њихов рад јер имају све већу производњу и дистрибуцију воде а климатске промене и хидролошки услови за рад су све тежи што се реке тиче.

- Решење овог проблема Система ’Рзав’ биће трајно решено једино завршетком изградње акумулације ’Сврачково’ и захватањем воде из саме акумулације, а не овако из живог тока реке”, потврђено је за агенцију РИНА у овом предузећу.

Текст и фото: РИНА

Пише:
Пошаљите коментар