Болница на Мишелуку расте из дана у дан

Радови на изградњи ковид болнице на Мишелуку увелико теку у шта су се репортери “Дневник” уверији  на лицу места.
д
Фото: Дневник/С. Шушњевић

Ни киша ни тмурно мајско време нису успорили радове. Када је 28.априла полаган камен тмељац речено је да ће болница бити завршена до 1.септембра, а судећи по темпу изградње рок ће бити испоштован и први пацијенти могли би  бити збринути у њој крајем лета.

Капацитет те здравствене установе биће око 600 кревета, од којих ће 400 бити намењено за пацијенте на полуинтезивној нези и око 200 кревета за најтеже пацијенте, односно за оне којима је потребна интезивна нега.

До краја епидемије ковида -19, објекат на Мишелуку у потпуности ће бити у функцији лечења оболелих од тог вируса са средње тешком или тешком клиничком сликом, а по окончању борбе против коронавируса, објекат ће бити претворен у Градску болницу, у којој ће се лечити Новосађани, али и житељи бројних суседних општина, па и читаве Војводине, највио је тада градоначелник Новог Сада Милош Вучевић. До сада су оболели од корона вируса, чије је здравствено стање захтевало хоспитализацију, лечили на три различита места у Новом Саду, а највећи терет од почетка епидемије изнео је Клинички центар Војводине.

Камен темељац за болницу на Мишелуку постављен је 28. априла

Говорећи о важности изградње ковид болнице, Вучевић је казао да је она немерљива „Некада су нам затварали фабрике, али сада више ништа није исто. Ово је гаранција да ћемо имати нове инвестиције, јер без здравља немамо ништа”, поручио је Вучевић. Он је истакао да ће Град Нови Сад учинити све да радови буду завршени у року, поручивши да са ковид болницом следи препород читавог Мишелука који ће, како је истакао, бити једна од најатрактивнијих локација за живот у читавом граду Новом Саду.

Фото: Дневник/С. Шушњевић

Изградња ковид болнице на Мишелуку требало би уједно да означи и растерећење КЦВ-а, где се свакодневно лече корона позитивни пацијенти још од 7. марта прошле године.

Новац за болницу издвојен је у  републичком буџету . За комунално опремање Град Нови Сад је из свог буџета издвојио је 250 милиона динара, а одлуком градске скупштине Републици је предато више од 25.000 квадратних метара градског земљишта на Мишелуку.

Истовремено се  обављају и спољане и унутрашње радове на изградњи нове болнице на којој ради око  600 до 700 људи предузећа “Термомомонт”.

Нови Сад ће, изградњом ковид болнице на Мишелуку, постати трећи град у Србији који ће за кратко време добити нову здравствену установу која ће након смиривања епидемије остати у здравственом систему Града.

М. С-ћ

EUR/RSD 117.1527
Најновије вести