Одлука о притвору за Миодрага Поледицу у среду

БЕОГРАД: Државни секретар у министарству за грађевинарство, саобраћај и инфраструктуру Миодраг Поледица сутра ће бити саслушани поводом захтева тужилаштва да му се одреди притвор.
sud presuda
Фото: www.freeimages.com

Одлуку о притвору донеће судија за претходни поступак Специјалног суда.

Поледица и још четири осумњичена ухапшени су у понедељак, а у овом случају је осумњичен и в. д. директор "Инфраструктуре железница Србије" Мирољуб Јевтић који се већ налази у притвору од хапшења 10. јануара, јер је против њега још једна истрага у току.

Тужилаштво за организовани криминал раније данас је након саслушања покренуло истрагу против шест осумњичених у вези са злоупотребама јавних набавки, међу којима су Поледица и Јевтић, и предложило суду да одреди притвор за Поледицу и остале осумњичене.

Такође је покренуло истрагу против Мирољуба Јевтића, Бранимира Алимпића, Зорана Станојевића, Мирка Међа, Предрага Ћурчића и Миодрага Поледицу, јер постоји основана сумња да су извршили кривична дела злоупотреба службеног положаја и злоупотреба у вези с јавном набавком у периоду од августа 2018. до маја 2019. године.

Јевтићу, Алимпићу и Ћурчићу ставља се на терет да су извршили продужено кривично дело злоупотреба службеног положаја, док се Поледица терети да им је у томе помогао.

Међо и Станојевић се терете за по једно продужено кривично дело злоупотреба у вези са јавним набавкама.

Стојановић је директор привредног друштва за грађење, ремонт и одржавање пруга ЗГОП, а Међо директор фирме "Инграп Омни".

Алимпић и Ћурчић су запослени у предузећу Инфраструтуре железнице.

Медији су пренели да се Поледица и остали сумњиче у вези са реконструкцијом пруге преко Панчевачког моста.

Сумња се да је Поледица заједно са Јевтићем, Алимпићем и Ћурчићем помагао да у поступцима јавне набавке буде фаворизовано предузеће ЗГОП.

Међо се сумњичи да је давао "услужне понуде" којима је обезбеђивана извесност да ЗГОП добије послове на тендерима.

Јевтић је ухапшен 10. јануара због сумње да је примио мито од 10.000 евра. Он је од тада у притвору, док се остала тројица осумњичених у том случају бране са слободе.

Тужилаштво је након тога саопштило да се сумња да је Јевтић неосновано и непотребно ангажовао адвокате на пословима експропријације земљишта на трасама брзих пруга, те да се сумња да су део уплаћеног новца од ЈП "Инфраструктура железнице" по основу фактурисаних услуга у вишемилионским износима, као мито, преко посредника, предавали Јевтићу.

EUR/RSD 117.1627
Најновије вести