Сремска лига: Дерби у Пећинцима без одлуке

Доњи Срем - Словен 1:1 (0:0)
fudbalska lopta

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, судија Ранковић (Јарак).Стрелци: Манце у 47. за Доњи Срем, Маслић у 69. минуту за Словен.Жути картони: Јуришић, Вукмановић, Конестабо, Пејчиновић, Чучковић, Н. Митровић (Доњи Срем), Маслић, Пузић (Словен).Црвени картон: Самарџић (Словен).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача, Мркела (Манце), Перишић (Н. Митровић), Вукмановић (А. Љубојевић), Јуришић,  (Кривокућа), Вељовић, Трифуновић, Радивојевић (Штетић), Конестабо, Чучковић, Пејчиновић.

СЛОВЕН: Веселиновић, Калајџић, Самарџић, Јовановић, Топић, Пузић, Адамовић (Кондић), Маслић, Стоисављевић, Батало (Добић), Кордолуп.

Иако, су домаћини, имали иницијативу, и неке боље шансе, нису успели, да савладају упорне госте из Руме.

М. Гмизић

Сремац (Д) - Борац (К) 3:2 (2:0)

ДОБРИНЦИ: Игралиште Сремца, судија Кавгић (Рума).Стрелци: Вучковић у 18, Провиђало у 40. и Станковић у 73. за Сремац, а Мићић у 52. и  Фриц у 65. минуту за Борац.

СРЕМАЦ: Матић, Р. Ашћерић, Остојић, Митровић, Лазић, Балабан (З. Ашћерић), Ђорић, Вучковић, Провиђало, Станковић, Лучић.

БОРАЦ: Стјепановић, Д. Матић, Аћимовић, Фриц, Мићић, Радишић, Вукосављевић, В. Матић, Марковић, Мирковић, Петковић.

Играчи Сремца лако су дошли до вођства од 2:0.После тога гости су разиграли, поравнали резултат али то није било довољно ни да се освоји бод. Станковићић је својим голом потврдио славље домаћина.

Д. Радовац

Напредак (П) - ПСК Путинци 9:0 (8:0) (прекинуто у 53. минуту)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, судија Мушицки (Рума).Стрелци: Тодоровић у 13, 23, 43. и 50, Савковић у 28. и 32. и Сремац у 31, 37. и 38. минуту.

НАПРЕДАК: Николић, Пољак (Радуловић), Савковић (Ћалић), Миросављевић, Сремац, Тодоровић, Мркајић (Стојановић), Ђурић, Ружичић, Вукин, Н. Јовановић 7.

ПСК ПУТИНЦИ: Боројевић, Ћук, Ранђеловић, Галијаш, Цветковић, Н. Мудрић, Грубић, Дерета, Кнежевић.

Гости допутовали са само девет играча, и до 53. минута примили су чак девет голова.Онда су одлучили да напусте терен.

Б. Петровић

Раднички (Ш) - Хајдук (В) 2:0 (1:0)

ШИД: Стадион Радничког, судија Меничанин (Врдник). Стрелци: Добријевић у 13. и Шуша у 65. минуту (из пенала).

РАДНИЧКИ: Николић, Утвић, Вуковић, Аперлић, Дрча, Стојшић, Шуша, Добријевић (Војновић), Сарић  (Павловић), Грумић (Влаисављевић), Субић.

ХАЈДУК: Митровић, Стојаковић (Кузмановски), Ковачевић, Бакајлић, Томшчић, Мијановић, Петаковић, Јурошевић, (В. Гавриловић, Грујичић), Петровић, Кљајић, Радовановић.

Ривали су одиграли занимљиву утакмицу.А, домаћини су по игри заслужили победу. У  13. минуту Добројевић је искористио грешку гостујуће одбране. Одбана гостији се погравала са лоптом испред своје мреже.Добројевић је у једном тренутку прекинуо то погравање, одузео лопту, и изблизине савладао немоћног голмана Митровића. Шуша је са пенала потврдио пободу свог тима.

П. П. Л.

ЛСК - Хајдук (Б) 2:3 (1:1)

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК-а, судија Тодић (Врдник). Стрелци: Тодоровић у 30. и Савић у 50. за ЛСК, а Коваевић у 23, Лаврек у 56. и Бајић у 84. минуту за Хајдук. Жути картони: Бајић, Чича (Хајдук).

ЛСК: Теодорвић, Савић, Шћурк, Љ. Босанчић, Тодоровић, М. Босанчић, Требовац, Вуколић, Дронић, Драгишић (Радишић), Рибић.

ХАЈДУК: Калајџић, Георгијев, Лаврек, Чича, Цураковић, Вуковић (Умчевић), Ковачевић (Бајић), Милосављевић (Поповић), Пањак (Крстић), Караћ, Прица (Трбовић).

Гости из Бешке, после вођства домаћина, од 2:1, ни једног тренутка се нису предавали, и на крају та упорност и борбедност су уродили плодом. Прво је Лаврек поравнао резултат после контре. А, резервиста Бајић је успео у финишу да постигне и победониосни гол за свој тим, после лепе акције скоро целог тима гостију.

С. Бранежац

Партизан - Љуково 0:2 (0:1)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, судија Тодоровић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Панић у 9. и Играчев у 70. минуту.Жути картони: Владимир Петровић, Павловић (Партизан), Стевић (Љуково).

ПАРТИЗАН: Ђорђић 6, Трипић 6, Ђуровић 6, Вељо Петровић -(Вулетић 6), Владимир Петровић 6, Малиновић 6, Гачић 5, М. Радовић 6 (Павловић 5), Млађеновић 6 (Пајић 5), Јовановић 6.

ЉУКОВО: Опачић 8 (Ивановски), Грковић 7, Чучковић 7, Костић 7, Панић 8, Булат 7, Играчев 8, Вишњић 8 (З. Милановић), Матић 7, Блануша 8 (Стевић), М. Милановић.

Домаћини су још једном на свом терену одиграли слабо. Гости чврсти у одбрани, а у нападу су искористили две шансе и на крају заслужено славили. У једном тренутку у жару борбе, сударили су се голман гостију Опачић и Вељко Петровић. Петровић је теже повређен и пренет у болницу, док је Опачић морао да напустити терен.

Н. Новаковић

Железничар - Рудар 3:2 (3:0)

ИНЂИЈА: Стадион крај Железничке станице, судија Пејаковић (Чалма). Стрелци: Плећаш у 9, Мандић у 34. и Лекић у 36. за Железничар, а Богданов у 68. и Тривунчић у 85. минуту за Рудар. Жути картон: Соколовић, Мандић, Ђојановић (Железничар), Мајкић, Милан Лужајић (Рудар).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Петковић 6,5, Ракар 6,5, Лекић 7,5, Плећаш 8, Бранковић 7,5, Љубинковић 7 (Иваниш), Тркуља 7, Вујасиновић 7, Мандић 7, Соколовић 7 (Ђојановић), Димитријевић 7.

РУДАР: Пардовицки 6, Нинковић 6, Рутић 7, Милан Лужајић 6, Мајкић 6, Радосављевић 6, Маринковић 6, Стевановић 6, Богданов 7, Тривунчић 7, Драгутиновић 6 (Бевц 6).

Иако су железничари славили одиграли су добро само у првом полувремену. У наставку домаћини, иако су имали неке повољне шансе, нису реализовали ни једну. Плећаш је био стреалац из шута с 16 метара, Мандић је удвостручио вођство после успеле контре, а Лекић је био стрелац из шута с 18 метара. Богданов је био највештији у контри, док је Тривунчић био изврстан из слободбог ударца са око 25 метара.

Д. Тувеџић

БСК - Митрос 4:1 (2:1)

БЕШЕНОВО: Игралиште БСК-а, судија Тошић (Стара Пазова). Стрелци: Радовановић у 15, Наглић у 35. и Скорупан у 52. и 89. за БСК, а Симњановски у 1. минуту за Митрос. Жути картон: Т. Племић, Лукић, Зељковић (БСК), Грбић, Јанковић, Бабић, Сантовац (Митрос).Црвени картон: Мађаровски на клупи (Митрос)

БСК: Сакан 8, Т. Мрвичин 7, Мрвичин 7, Кекић 7, Радовановић 7, Скорупан 8 (Драгојевић), ЦвИјетић 7 (Томић), Лукић 7 (Ранков),  Зељковић 7, Ж. Ћирић 7, Наглић 7.

МИТРОС: Мршић 7, Сантовац 7, Смиљанић 7, Милошевић 8, Грбић 7 (Ковачевић), Симњановски 7, Боровац 7, Цвијановић 7, Јанковић 7 (Панић), Чоњагић 7 (Ђурић), Бабић 7 (Маглић).

Шок за домаћине, већ у првом минуту, Симњановски је матирао голмана Сакана.Али, све после тога било је у знаку играча БСК-а. И да су домаћи стрелци били мало прецизнији, коначан резултат би био још убедљивији. Изванредан гол је постигао Александар Наглић. Шутирао је са око 22 метра и лопта је завршила у самим рашљама.

М. Илић

Слога (В) - Борац (М) 2:2 (2:0)

ВОГАЊ: Игралиште Слоге, судија Белић (Ириг). Стрелци: Јерковић у 16. и Станић у 32. за Слогу, а Пријић у 57. и Мијатовић у 66. минуту за Борац.

СЛОГА: Ерцег, Милановић, Лазичић, Јовановић, Јерковић, Н. Марковић, Станић, Петровић, Штековић,  Јоргић (Лазић), Д. Марковић.

БОРАЦ: Јандрић, Мијатовић, Стајчић, Зорановић, Марицки, Бијелић, Ненадовић, Адамовић (Вукотић), Кљајић, Пријић, Марјановић (Лазић), Радаковић.

У Вогњу је одиграна занимљива и интересантна утакмица.Ривали су играли доста борбено и квалитетно. У првом полувремену домаћин је био бољи тим, и могао је да има и убедљивији резултат. У другом полувремену изгарали су гости из Мартинаца, и плод такве игре је изједначење.

Г. Васић

ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - Словен 1:1, ВОГАЊ: Слога - Борац (М) 2:2, ШИД: Раднички - Хајдук (В) 2:0, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Љуково 0:2, ЛАЋАРАК: ЛСК - Хајдук (Б) 2:3, ИНЂИЈА: Железничар - Рудар 3:2, ДОБРИНЦИ: Сремац - Борац (К) 3:2, БЕШЕНОВО: БСК - Митрос 4:1, ПОПИНЦИ: Напредак - ПСК Путинци 9:0 (прекинуто у 53. минуту).

1. Раднич. (Ш)   32     23     6      3      79:20        75

2. Д. Срем 32     21     5      6      71:28        68

3. Напред. (П)    32     21     4      7      70:33        67

4. Словен  32     19     8      5      68:22        65

5. Железн. 32     17     5      10     72:49        56

6. Љуково 32     14     9      9      58:34        51

7. Партизан       32     14     4      14     57:43        46

8. Борац (М)      32     13     6      13     48:43        45