СОМБОРСКА ЛИГА: Нова победа Пригревчана

Братство - Полет (К) 2:1 (0:1)
с

ПРИГРЕВИЦА: Игралиште  Горан Несванулица Клипи, гледалаца 200, судија: Мартиновић (Кљајићево). Стрелци: Владетић у 50. и 84. (из пенала) за Братство, а Стојковић у 15. минуту за Полет. Жути картони: Сапозниченко, Стојшић (Братство), а А. Стошић, Алексић, Стојковић и Јовчић (Полет). Црвени картон: Стојквић (Полет) у 85. минуту.

БРАТСТВО: Ићитовић, Владетић, Перовић (Стојшић), Вуковић, Коњовић, Макар (Бојић), Штрбац (Влајић), Вејновић, Сапозниченко (Пешић), Стојаковић, Крстић.

ПОЛЕТ: Ивановић, Алексић, Милуновић, Дорословац, С. Станковић, А. Стошић, Н. Станковић, Стојковић (Малиновић), Ирић, Никић, Јовчић.

Повели су гости поготком Јована Стојковића у 15. минуту. До краја полувремена водила се безпоштедна борба.

На самом почетку другог полувремена поготком Николе Владетића домаћи су изједначили резултат. Кључни моменат се догодио у самом финишу меча у 84. минуту када су домаћи стигли до победе из пенала. Реализатор најстроже казне био је Никола Владетић.

С. Јовин

Оџаци - Младост 8:0 (3:0)

ОЏАЦИ: Игралиште Грбавица, гледалаца 80, судија: Малбашић (Сомбор), стрелци: Радојчић у 4. 20. 88. Пречаница у 12. Васиљевић у 49. Јовин у 61. и 68. Богдановић у 64. минуту. Жути картон: Јокић (Младост).

ОЏАЦИ: Малешевић, Лазић 7, Радојчић 8, Васиљевић 7 (Зорић 7), Загорчић 7 (Богдановић 8), Малбашић 7 (Јовин 8), Петковић 7, Миленковић 7, Секулић 7, Поповић 7, Пречаница 8 (Виг).

МЛАДОСТ: Рудакијевић 6, Ханчар 6, Јокић 6, Шуковић 6, Килић 7, Шћепановић 6, Милош Медојевић 6, Грдинић 6, Собек 6, Нађ 6, Милан Медојевић 6, Вуковић 6.

Најбољи појединац сусрета је троструки стрелац Радојчић.

А. Чичић

ЖАК - Борац (О) 1:0 (0:0)

СОМБОР: Игралиште ЖАК-а, гледалаца: 300, судија: Г. Јанковић (Оџаци), стрелац: Сазданић у 62. минуту, жути картони: Дабић, С. Тевановић (ЖАК), а Вранац, М.Јовановић (Борац).

ЖАК: Козлина, Симунов (Опачић), Дабић, Видовић, С.Тевановић, Банић, Пауновић, Хосцијеславски (Станар), Нинковић, Лучић, Ковачевић (Сазданиц).

БОРАЦ (О): Крстић, Марковић, Лакатош, Вранац, Вјетровић, Солдат, С.Баланго, Гајић, Јандрић, М.Јовановић, Д. Баланго.

У 55. минуту ушао је  у игру Немања Сазданиц, да би после само седам минута постигао гол одлуке. Млади голман гостију Костић одбранио је пенал.

Ђ. Шт.

Раднички (С) - Црвенка 2:5 (0:3)

КУПУСИНА: Игралиште Партизана, гледалаца: 300, судија: М.Јањић (Нови Сад), стрелци: Лујић у 70. и Толић у 83. за Радницки, а Марко Керекеш у 3., М.Суботић у 35. и у 78. и Поповић у 41. и у 68. минуту за Црвенку, жути картони: Смилановски (Раднички), Сакић (Црвенка), црвени картон: Смилановски (Раднички).

РАДНИЧКИ): М.Јанковић, Микац (Толић), Јосић, Лакић, Бујак, Пиплица, В.Лукић, Смилановски, М. Лукић, Чуљак, Радуловић.

ЦРВЕНКА: Р. Гостовић, Максимовић, Милош Керекеш, Бесић, Сакић, М.Суботић, Поповић (Калезић), Марко Керекеш, В. Бошковић, Матошевић (А.Бошковић), Бакић.

И осми узастопни пораз доживели су фудбалери сомборског Радничког.

Ђ. Шт.

Будућност (М) - Русин 0:1 (0:1)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца: 300, судија: Б.Царић (Сомбор), стрелац: А. Коцић у 2. минуту, жути картони: Бошњак, Марио Гајдобрански (Будућност), а Сајанковић. А. Коцић, В.Вујовић (Русин).

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Прошић, Меселyија (У. Копања), Радичић, Л. Копања, Антонић, Н. Ковачевић (О. Стоисављевић), Кученић, Бошњак (Лонцаревић), Гојић (Зиројевић), Марио Гајдобрански.

РУСИН: Кронић, С.Тома (Чернок), А. Коцић, Ланчужанин, В. Вујовић, Павловић, Сајанковић, Марковић, Кулић, Сушић, Рац. Искусни дефанзивац Русина Александар Коцић одлучио је победника, већ на почетку утакмице. Данијел Кученић није искористио пенал. Чувар мреже гостију Дејан Кронић осујетио је његов шут.

Ђ. Штрбац

Липар - Борац (БГ) 4:1 (2:0)

ЛИПАР: Игралиште Липара, гледалаца: 300, судија: Д. Шево (Челарево), стрелци: Несторовић (из једанаестерца) у 22., Басарић у 45., Новаков у 65. и Сеган у 87. за Липар, а Чутурило у 52. минуту за Борац, жути картони: Несторовић (Липар), а А. Покрајац, Мијатовић, Даутовић (Борац), црвени картон: Даутовић (Борац).

ЛИПАР: С. Зракић, Басарић, Марцетић, Авдаловић, Давидовић (Живко), Лалић, Сеган, Г. Поповић (Рубежић), Новаков, Несторовић, Пејић.

БОРАЦ: С. Кнежевић, Ивић, Чутурило (В. Покрајац), Иванић (Чанковић), А. Покрајац, Д. Илић, Зегарац, Чук, Стокић (Мијатовић), Радаковић (Војиновић), Обрадовић.

Прегазили су фудбалери Липара фаворизовану екипу из Бачког Грачаца.     Ђ. Шт.

Наша звезда - Будућност (Г) 1:3 (1:1)

СИЛБАШ: Игралиште Наше звезде, гледалаца: 500, судија: Д. Нађ (Руски Крстур), стрелци: Вукосав у 9. за Нашу звезду, а Ђилас у 38., Дамјановић у 88. и Ђокић у 90. минуту за Будућност, жути картони: М. Владисав, Вукосав, Панић, Балиновић, тренер В.Танкосић (Наша звезда), а Докић, Ђилас (Будућност).

НАША ЗВЕЗДА: Младеновић, Мирков (Лукић), Бабић, М.Владисав (Торић), Вукосав, Инђић, Панић (Чубрило), Грња (Мајсторовић), Совен, Писарев, Валентик.

БУДУЋНОСТ (Г): Д. Дукић, Петровић, Љубичић (Захорец), Папић, Докић, Т.Поповић, Дамјановић, Ђилас (Кацјак), Царић (Јакус), Ђокић, Ф.Јованов (Станковић).

Када  су скоро сви актери помислили да ће утакмица да заврши без победника, уследио је фуриозан финиш фудбалера гложанске Будућности.

Ђ. Шт.

Војводина (Т) - Раднички (Р) 0:3 (0:1)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца :300, судија: Ј. Јериловић (Апатин), стрелци: В. Ђокић у 45. и у 64. и Петковић (из једанаестерца) у 50. минуту, жути картони: Т. Николић, В. Бугарски, Г. Станојев (Војводина), а Црњански,П етковић, Гламочанин (Раднички).

ВОЈВОДИНА (Т): В. Бугарски, Башић (Г. Станојев) , Тури, Т. Николић, Рамић, Д. Ранисављев, М. Ранисављев, Милованов, Алекси, Милићевић, Танчић.

РАДНИЧКИ: А. Ђокић, А. Милуновић (Лазаревић), Гуглета, В. Ђокић (Коцић), Прелић, Кардинал, Бадивук, Алексић, Црњански (Дакић), Мирко Кесић (Гламочанин), Петковић.

Фудбалери ратковачког Радничког лако су победили у Товаришеву.     Ђ. Шт.

Раднички (С) - Црвенка 2:5, Војводина - Раднички 0:3, Липар - Борац (БГ) 4:1, ЖАК - Борац (О) 1:0, Будућност (М) - Русин 0:1, Братство - Полет 2:1, Наша звезда - Будућност (Г) 1:3, Кордун - Будућност (П) 2:0.

1. Братство       8      8      0      0          33:4      24

2. Раднички       8      7      0      1          22:7      21

3. Н. звезда       8      5      1      2          20:12    16

4. Борац (БГ)     8      5      1      2          18:11    16

5. Русин    8      5      0      3                  15:14    15

6. Полет    8      4      2      2                  13:5     14

7. ЖАК      8      4      2      2                  16:10    14

8. Борац (О)      8      4      1      3          20:16    13