Ватерполисти Војводине ремизирали са Валисом

Били су на добром путу да остваре прву победу ове сезоне ватерполисти Војводине, али је домаћин, с три везана гола, изрежирао изједначење на 11:11, које је, испоставиће се, било и коначни резултат утакмице.
vaterpolo pix

До тада су Новосађани водили 11:8, али у преосталих шест минута до краја утакмице нису успели да савладају голмана екипе из Ваљева. Пропустили су црвено–бели лепу прилику да дођу до првог тријумфа, али за утеху им остаје бар први освојен бод.

Изједначена борба водила се у првом полувремену, када су се екипе смењивале у вођству, да би Војводина у трећој четвртини успела да направи већу разлику. Голом Бурсаћа и уз два везана Радановића, екипа тренера Мирослава Бајина, стекла је лепу разлику (10:7) на уласку у последњих осам минута. Тада је, међутим, посустала и уз само један гол, насупрот четири домаћина, није искористила добру прилику да узме сва три бода.

У следећем колу, у суботу, Новосађани дочекују зрењанински Пролетер.

ВалисВојводина 11:11 (1:1, 4:4, 2:5, 4:1)

ЛАЈКОВАЦ: Базен Лајковац, гледалаца: 50, судије: Бељин (Крагујевац), Виријевић (Зрењанин). Искључења: Валис 9, Војводина 6. Петерци: Валис 2 (2), Војводина 2 (1).

ВАЛИС: Виторовић, Поповић, Живојиновић, Гавриловић, Арсеновић, Ичагић 2, Јегоров 3, Поробић 3, Лобов, Ковачевић 1, Трајковић 1, Милић 1, Нешић, Вујић.

ВОЈВОДИНА: Попадић, Митровић, Богдановић 3, Бурсаћ 4, Крговић, Фролов, Прекогачић, Радованлија, Рогач 1, Радановић 2, Николов , Биочанин, Пајковић.