Новосадска лига: Мандић одбранио пенал

Ковиљчани су одолели нападим Жабаљаца, и на крају успели да победе и сачувају водећу позицију.
lopta2

ЖСК - Шајкаш 0:2 (0:1)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а, гледалаца око 150. Судија: Чобанов (Руменка). Стрелци: Н. Тривуновић у 15. (аутогол) и Ковачевић у 95. минуту. Жути картони: Ушћумлић, Пињо (ЖСК),  Мандић, Станковић, Ковачевић, Милановић (Шајкаш).

ЖСК: Калајџић 7, Марков 7, Зекоња 7 (Т. Тривуновић 7), Димић 7, Н. Тривуновић 7, Ушћумлић 7, Пињо 7, Ђурђић 8, Нинковић 7 (Мирић), Клисара 7, Бороја 7 (Лазендић).

ШАЈКАШ: Мандић 9, Гојков 7, Живанов 7, Алемпић 7, Станковић 7, Ковачевић 7, Котуљач 7 (Радивојевић), Играчев 7 (Милановић), Веселиновић 8, Николаш 7, Панић 7.

Мирослав Котуљач био је иницијатор акције после које је Недељко Тривуновић погодио сопствену мрежу. Само што су домаћи играчи кренули са центра, голман гостију Милош Мандић скривио је пенал, а потом шут са беле тачке, Огњена Клисаре, и одбранио. Да би у преосталом делу утакмице још у три наврата успео да спречи домаће играче да дођу до гола.

Тачку на сва узбуђења, којих је било на претек, ставио је голом Ђорђе Ковачевић у последњем, петом минуту надокнаде.

П. Бундало

ТСКФутог 1:2 (0:1)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 150, судија: Влајић (Буковац), стрелци: З. Влаисављевић у 51. за ТСК, Сирар у 23. и Меселџија у 65. за Футог, жути картони: Сирар, Мих. Бероња, Драгутиновић, Чепић (Футог).

ТСК: Перишић 6, Лахош 6 (од 80. Варга - ), Ковачевић 6, Радичић 7, Зоран Влаисављевић 7, Илија Влаисављевић 6 (од 58. Николић 6), Пашка 6,5, Обрадовић 6 (од 88. Богојевић - ), Пролић 6, Томић 6,5, Пантош 6.

ФУТОГ: Зорић 7, Мирослав Бероња 7, Вулић 7, Карановић 7, Драгутиновић 7, Сакач 8, Чепић 7, Меселџија 7, Сирар 7,5 (од 77. Тополић - ), Стевановски 7, Михајло Бероња 6,5 (од 58. Мартић 6,5).

Футожани су и други пут ове сезоне победили Темеринце, прекинувши низ црвено-белих од 14 мечева без пораза. Зоран Сирар (45), најискуснији играч лиге, потврдио је да још има барута, а почетком другог полувремена резултат је изједначио имењак Влаисављевић. Драгоцене бодове гостима у борби за опстанак, донео је Лука Меселџија.

М. Мен.

Славија - Фрушкогорски партизан 3:0 (1:0)

НОВИ САД: Игралиштер Славије, гледалаца 150, судија: Јована Шијан (Нови Сад), стрелци: Радовановић у 22. Ферати у 75. и Асани у 79. минуту. Жути картони: Гајић, Вучковић (Славија).

СЛАВИЈА: Чавић, Жакула (Асани), Гајић, Јанић, Стајић, Убовић, Дражић, Џанковић, Стојичић (Ферати), Радовановић (Кученић), Вучковић.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан (Георгијевић), Девић, Макивић (Чавић), Девић (Бјелић), Дулић, Чергић, Пролић (Бабић), Кантар, Антонић, Томљановић (Беатовић), Малиновић.

Фудбалери Фрушкогорског партизана дуго су одолевали у Салајци. У једном тренутко се чинило чак да ће успети да освоје бод. Међутим, у финишу сусрета када је тренер домаћих Тихомир Кузмановић направио неколико измена, ипак Салајчани су преко Фератија и Асанија стигли до победе, који их оставља у трци за прво место.

С. Ч.

Динамо - Јединство 1:0 (0:0)

БУДИСАВА: Игралише Мала грбавица, гледалаца 100, судија: Кресић (Тител), стрелац: Цвијић у 48. минуту. Жути картон: Виторац (Јединство).

ДИНАМО: Мартиновић, Ђаковић, Поткоњак, Цвијић, Суботин, Илић (Пешић), Сладић (Станимировић), Дубравац (Мишкић), Митрић (Умићевић), Сабо, Прерадовић (Пејаковић).

ЈЕДИНСТВО: Полић, Ђурђевић (Тепић), Медић, Зорић, Драгојевић, Вечански (Филиповић), Ковачевић, Станчић (Мијавец), Малиновић, Бубњевић, Витрац (Герић).

Р. Д.

Бачка (Ш) - Фрушкогорац 1:3 (1:0)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 120, судија: Спасојевић (Нови Сад), стрелци: Игњић у 10. за Бачку, а Сапунџић у 50. и 90. и Туцаков у 93. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Марковић (Бачка), Бранковић, Ушћумлић, Туцаков, Адамек (Фрушкогорац).

БАЧКА: Немања Игњић, Д. Тривуновић, Ћирин, Дангубић, Вујовић, Душан Тривуновић, Максимовић (С. Тривуновић), Марковић, Балог (Вујовић), Ненад Игњић, Дејан Тривуновић.

ФРУШКОГОРАЦ: Медић, Бранковић (Курурузовић), Ушћумлић, Перовић, Туцаков, Драгојловић, Јевтић, Сапунџић, Адамек (Зековић), Богданов, Радаковић.

Гости из Сремске Каменице у финишу сусрета дошли су до вредне победе. У првом делу домаћи фудбалери су били бољи и повели преко Игњића, али у наставку меча Сапунџић је изјеначио резултат. А када се чинило да ће уткамица завршити без победника, у финишу утакмице прво је Сапунџић погодио мрежу Немање Игњића, а у трећем минуту надокнаде Туцаков је погодио мрежу.

Д. М.

Омладинац - Татра 0:4 (0:2)

СРЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 100, судија: Николаш (Нови Сад), стрелци: Грубовић у 29. Петровић у 33. И. Пекић у 48. и 70. минуту. Жути картони: Вулић, Хернаус, Зељковић (Омладинац). Црвени картон: Зељковић (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ: Вулин, Мартиновић, Савић, Пецељ, Вујичић, Максмовић (Суботић), Стојановић, Ђукановић (Макавић), Бакић (Зељковић), Жежељ, Хернаус (Ален Хернаус).

ТАТРА: Костуранов, Петровић (Врховац), Живановић, Мијић (Ожват), Лаковић (Ђорђевић), Пекић (Радин), Маројевић, Грубовић, Свитић, Шмит, Апић.

Р. С.

Црвена звезда - Борац (НС) 8:2 (3:0)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звзеде, гледалаца 150, судија: Пантић (Нови Сад), стрелци: Срдановић у 12. 61. и 70. Ћулум у 20. Станковић у 45. и 53. Николић у 75. и Шаренац у 82. за Црвену звезду, а Ђаковић у 48. и Поповић у 76. минуту за Борац.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шовљански, Д. Марковић, Бјелановић, Шаренац, Мар. Марковић, Ћулум (Мудри), Роксандић, Мат. Марковић (Николић), Срдановић (Милак), Станковић, Хајризи.

БОРАЦ: Тошић, Берић (Свитић), Ђорђијевски, Јашовић (Добрињац), Видовић, Поповић, Димић, Марић, Д. Ђаковић (Тодоровић), Крстић (Коларовић).

Петроварадин - Југовић 1:2 (0:1)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 100, судија: Јуришић (Нови Сад), стрелци: Будућевић у 86. за Петроварадин, Рис у 28. и Малешвић у 65. минуту за Југовић. Жути картони: Коска (Петроварадин), Вулетић, Ђекић (Југовић).

ПЕТРОВАРАДИН: С. Кнежић, Будечевић, Станишић, Васић, Павков, Павлов (Лукић), Влајнић (Муратовић), Мудрић, Гардиновачки (Н. Кнежић), Коска (Шимулија), Радојковић.

ЈУГОВИЋ: Ковачевић, Черњак, Пилиповић, Вулетић, Рис, Јевтић, Малешевић, Симикић, Ђекић, Марковић, Сукара (Пантелић).

Фудбалери Југовића су после боље игре стигли до вредних бодова у Петроварадину. У првом делу Рис је у 28. минуту је савладао голмана, а у 65. минуту Малешевић је повисио резултат. Гости су кренули у напад али нису успели да ураде нешто више.

Резултати:

Бачка - Фрушкогорац 1:3, Динамо - Јединство 1:0, ТСК - Футог 1:2, Славија - Фрушкогорски партизан 3:0, Црвена звезда - Борац 8:2, ЖСК - Шајкаш 0:2, Југовић - Петроварадин 2:1, Омладинац - Татра 0:4.