Баскеташи Партизана победили Уб и освојили титулу шампиона Србије

Баскеташи Партизана освојили су титулу шампиона Србије, пошто су у спектакуларном финалу на београдском Тргу републике, савладали светске прваке, екипу Уба резултатом 15:14.
kosarka pixabay.

Партизан је повео седам секунди пре краја, а шут за победу Уба промашио је капитен Србије Дејан Мајсторовић. Уб је у четвртфиналу надиграо Пирот 21:10, Крупањ је савладао Гардош 21:18, док је Партизан 3X3 био бољи од екипе Партизан Cerex, за који је играо чувени Душан Домовић Булут, резултатом 21:18. У последњем четвртфиналу "Хангзхоу" је савладао Ужице 21:15.

Уб је у полуфиналу савладао Крупањ 21:15, али је због повреде остао без репрезентативца Немање Бараћа. У другом полуфиналу Партизан је после драме био бољи од екипе "Хангзхоу" 21:20. Баскеташи Партизана су поред пехара и вредних награда, обезбедили и пласман на 3×3 Мастер World Tour.