Бундеслига: Гаћиновић асистент, Костић и Грујић стрелци

У 24. колу немачке Бундеслиге српски играчи имали су запажене улоге у својим клубовима.
Filip Kostic Ajntraht/ARMANDO BABANI/EPA

У дуелу између Ајнтрахта и Хофенхајма било је пет голова а српски крилни нападач, Филип Костић, постигао је први погодак на мечу у 20. минуту из слободног ударца, а Џоелинтон је донео изједначење 23 минута потом тога.

Почетком другог дела, Лука Јовић је ушао у игру уместо Анта Ребића, а следећи гол је донео преокрет Хофенхајму, пошто је у 60. минуту стрелац био Ишак Белфодил.

Алер је главом после центаршута Мијата Гаћиновића изједначио резултат, па потом и сам асистирао за победоносни гол који је постигао Пасијенсија.

Касим Адамс је био једини искључени фудбалер, а он је добио други жути картон у 65. минуту.

Берлинска Херта је савладала Мајнц на свом стадиону резултатом 2:1, а Никлас Штарк постигао је два гола.

Прво је затресао сопствену мрежу за 0:1, да би изједначујући погодак постигао бивши фудбалер Звезде, Марко Грујић, а победу Херте Штарк је Крунисао у 60. минуту утакмице.