Кикинђани поново у Војвођанској лиги Исток

КИКИНДА: Фудбалери ОФК Кикинде 1909 пласирали су се у Војвођанску лиги - исток након две године.
kikinda1

Друга утакмица баража између Кикинђана и Белоцркава одиграна је пред 1300 гледалаца и завршена је резултатом 0:0, што је домаћину било довољно за пласман у виши ранк пошто је у Белој Цркви било 1:1. Оба тима имала су својих добрих тренутака и шанси које нису искоришћене. У 45. минуту, након корнера, домаћи играч Радован Илић шутирао је главом, лопта је окрзнула гостујућег голмана Мировића и завршила поред стативе.

У другом полувремену, које је одиграни по јаком ветру и по којој  капи кише, било је неколико прилика са обе стране,али голова није било. Играло се борбено,па је солидни судија Симовић ради смиривања страсти  додељивао жуте картоне. На крају сусрета домаћи навијачи су аплаузом са терена испратили своје љубимце, а гости као прави спортисти честитали су Кикинђанима повратак у Војвођанску лигу - исток.

М. Секулић

Кикинда 1909 - БАК 0:0

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца око 1300, судија: Симовић (Ловћенац). Жути картони: Крyалин, Илић, Тодоров (Кикинда), Јовановић, Ивовић, Матијевић, Георгијевски (БАК).

КИКИНДА 1: Вукобрат 7, Стеванов 7, Јанковић 7, Тодоров 7 (Утржан), Илић 8, Кресоја 7 (Шћепановић), Китановић 7, Красин 7 (Радивојац 7), Зечевић 7, Црномарковић 7, Крyалин 7.

БАК: Ивовић 7, Југа 7, Тимотијевић 7, Андрејић 7, Јовановић 7, Пауновић 7 (Георгијевски 7), Ранимиров 7, Симић 7, Торкин 7, Илић 7 (Радуков), Анђелић 7.