Млади тим Воше показао зубе и – срце

Тренер фудбалера Војводине Радован Кривокапић “измешао је карте” у односу на састав који је доживео тежак пораз од Црвене звезде (0:5).
Emil Rockov

Уместо Нешковића и Матића, који се овог пута нису нашли ни у протоколу, шансу је указао Милану Лазаревићу и Николи Гајићу, додатно подмладивши екипу која је изашла на мегдан фаворизованом “Реалу с Нишаве”.

Ушли су Новосађани агресивније у сусрет на Чаиру, али нису створили у првих десетак минута ни једну прилику. Међутим, у 17. минуту опасно су запретиле Нишлије после корнера који је извео Јапанац Нома. Најбоље се уз скоку снашао Тарас Бондаренко, главом захватио лопту, али је она, уместо мреже, затресла пречку гола Емила Роцкова.

Новосађани су прву прилику да поведу имали у 29. минуту, пошто је Лазаревић лепо центрирао с десне стране, а Гајић одвукао штоперски пар Нишлија, отворивши простор Немањи Милојевићу. Плавокоси фудбалер је полетео кроз ваздух са жељом да упути ударац ка мрежи, али је у последњем тренутку ту лопту с његове главе скинуо голман Ристић. Домаћи тим је одговорио пет минута касније после конфузије у одбрани Воше, али је лопта изненадила Бондаренка и на крају завршила у наручју Роцкова. Имали су црвено-бели из Новог Сада шансу и у надоканди првог дела игре, када је слободни ударац с неких 30 метара одлично извео Ђурић, али је Боривоје Ристић извадио лопту из самог левог горњег угла.

И у наставку су Новосађани наставили с храбром и срчаном партијом, запретивши у 52. минуту преко Лазаревића, чији шут је завршио изнад пречке. Раднички јесте имао нешто већи посед лопте, али је млада чета из Војводине играла без респекта и показала да има потенцијал за много боље резултате од оних које је остваривала у доадашњем току првенства, посебно у доигравању. Тренер Радничког Ненад Лалатовић извршио је све три измене, желећи још један тријумф, притиснуо је домаћин и имао две прилике преко одличног Ранђеловића, али је Роцков оба пута сјајно интервенисао.

Ослободио се Кривокапићев састав притиска домаћина, шутирао је у 75. минуту Ђуричин у оквир гола, а потом је Ђурић два пута упутио ударце, али поред гола. У финишу су гостима из Новог Сада озбиљно запретили Никодијевић и Нома, али је расположени Роцков оба пута изврсно интервенисао, промовишући се у најзапаженијег играча утакмице. У 89. минуту лепу шансу да донесе свом тиму прву победу у плеј-офу имао је Милан Ђурић, али није успео да савлада Ристића, па је сусрет завршен без победника.

С. Р.

Раднички Ниш – Војводина 0:0

НИШ: Стадион Чаир, гледалаца: 1.500, судија: Илић (Ћуприја). Жути картони: Ђорђевић (Раднички), а Веселиновић, Граовац, Митошевић, Деветак (Војводина).

РАДНИЧКИ: Ристић 7, Тодоровски 7, Панков 7, Црномарковић 7,5, Ђорђевић 7, Нома 7, Бондаренко 7, Грбић 7,5 (Петровић 7), Стојановић 7 (Никодијевић 7), Ранђеловић 8 (Чумић 7), Хаскић 7.

ВОЈВОДИНА: Роцков 8,5, Граовац 7, Веселиновић 7, Саничанин 7, Деветак 7, Митошевић 7,5, Милојевић 7,5 (Стојковић), Лазаревић 7, Ђурић 7, Зукић 7 (Гојков), Гајић 7 (Ђуричин).