НИГЕРИЈАЦ ДОНЕО БОДОВЕ СПАРТАКУ: Јавор у проблему

Фудбалери Спартак Ждрепчеве крви отворили су плеј-аут Супер лиге победом против Јавор Матиса од 1:0 у Суботици.
а

Једини гол постигао је Колинс Атуле у 61. минуту. Искористио је млади Нигеријац центаршут Југа Станојева и ударцем главом уписао је први погодак у шампионату Србије.

Прво полувреме прошло је без већих узбуђења. Одбране обе екипе обављале су одлично посао, и осим неколико непрецизних шутева, озбиљнијих претњи није било.

После петнаестоминутног одмора, Ивањичани су у почетку деловали конкретније на противничкој половини. Остаје жал састава Радована Ћурчића за шансом из корнера у 48. минуту, кад је Кристијан Тојчић ударцем главом погодио стативу.

По примљеном голу, покушавали су гости да затресу мрежу “голубова”, међутим, прецизан шут у оквир гола недостајао је до надокнаде времена. Тада је изванредну утакмицу голман домаћих Александар Вулић заокружио изврсном интервенцијом прво на шут Лазара Мицића, а потом и на повратну лопту Марка Шарића.

Суботичани су се победом попели на врх табеле плеј-аута, са укупно 37 бодова. Са друге стране, Јавор остаје у зони баража са 31 поеном.

Спартак ЖК – Јавор Матис 1:0 (0:0)

СУБОТИЦА: Градски стадион. Гледалаца: 500. Судија: Милан Митић (Лесковац). Стрелац: Атуле у 61. минуту.

СПАРТАК ЖДРЕПЧЕВА КРВ: Вулић – Виторовић (од 81. Керкез), Богићевић, Ћаласан, Мијаиловић – Крсмановић (од 55. Атуле), Ђурасовић, Мијић, Тодороски (од 71. Тошески), Станојев – Мудрински (од 81. Убипарип).

ЈАВОР МАТИС: Раичевић – Милошевић, Тојчић, Пинто (од 73. Шарић), Скоко, Долмагић (од 79. Ратковић) – Дукуре, Петровић (од 73. Мићић), Босић, Гојковић – Стјуарт (од 79. Милетић).