Новосадска лига: Лидер прошао и Буковац

Фрушкогорски партизан – Ветерник 1:3 (0:1)
fudbal, pixabay

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, судија: Радиновић (Беочин), стрелци: Антонић у 89. за Фрушкогорски партизан, а Антонић у 25. (аутогол), Плећић у 57. и Турало у 58. минуту за Ветерник. Жути картони: Бјелић и Кантар (Фрушкогорски партизан), Томић и Огњановић (Ветерник).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан, Девић, Чавић (Јурковић), Клинцов (Макивић), Подрашчанин (Бјелић), Месарош, Дулић (Антонић), Миловановић, Чергић, Симић,Кантар.

ВЕТЕРНИК: Ивић, Томић (Вукаљевић), Швоња, Огњановић, Ушћумлић (Мркић), Китић (Блажић), Ђурић (Николић), Вуковић, Пећић, Чичић (Срдановић), Турало.

Лидер на табели Ветерник освојио је цео плен у Буковцу и то сасвим заслужено. Ипак, није њихов тријумф био баш лаган, јер домаћи су се максимално супроставили гостима. Ово се, нарочито, односи на прво полувреме, када се играло отворено и брзо. Имали су Буковчани шанси и добро се носили с фаворитом. Ипак, у 26. минуту, после гужве пред голом Шурлана, лопту је у сопствену мрежу послао Милош Антонић. С тим резултатом отишло се на одмор. У другом делу гости су били заиста организовани и знали су шта хоће, а домаћи су покушавали све да освоје макар бод. Није им то пошло за ногом, јер момци из Ветерника били су конкретнији и бољи. У два минута, постигли су голове и било је 0:3.  Оба тренера извршила су измене и водила се отворена борба. Али, црно – белима је недостајало мало више снаге да би могли да нешто више учине. Минут пре краја почасни гол постигао је Милош Антонић и то је било све.

М. Павловић

Омладинац - Јединство 3:1 (1:1)

СТЕПАНОВИЧЕВО: Игралиште Омладинаца, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелци: Стојановић у 38. и 86. Бјекић у 89. за Омладинац, а Драгољевић у 17. минуту (из пенала) за Јединство. Жути картони: Пецељ, Стојановић (Омладинац), Зорић (Јединство). Црвени картон: Зорић (Јединство).

ОМЛАДИНАЦ: Латиновић, Несторовић, Ћупина, Пецељ, Вујичић, Љ. Д. Зељковић (Суботић), Хернаус (Бакић), Преведен (Самарџић), Келеман (Томљановић), Стојановић, Д. Д. Зељковић (Бјекић).

ЈЕДИНСТВО: Гавриловић, Зорић, Драгољевић (Михајловић), Ковачевић, Тепић, Рабљеновић (Ђорђевић), Малиновић, Росић, Бубњевић, Филиповић, Димић.

Екипа из Степановичева коначно је остварила вредне бодове у борби за опстанак. није све почело по замислима домаћина , пошто је екипа из Госпођинаца голом Драгана Драгољевића из пенала дошла до вођства. Као и у претходним утакмицама разиграо се Ђорђе Стојановић, успео је у 38. минуту да постигне гол за изједначење. Када је у наставку у 77. минуту Милош Зорић зарадио због безобзирног старта други жути, односно црвени картон, домаћи су дошли до победе. Четири минута пре краја Ђорђе Стојановић је довео домаће у вођство, а у 89. минуту Борис Бјекић је савладао голмана Гавриловића за вренде бодове.

М. По.

Футог - Сусек 3:0 (0:0)

ФУТОГ: Игралиште Футога, судија: Ћурчић (Тител), стрелци: Стелкић у 63. и 82. и Гери у 68. минуту. Жути картони: Гери, Мир. Бероња (Футог), Морина, Племић (Сусек).

ФУТОГ: Марковић, Вулић, Самарџија, Вуканац, Сакач, Чепић (Гери), Вуковић, Стелкић, Мило. Латиновић (Бероња), Милк. Латиновић, Барачанин.

СУСЕК: Крстић, Морина, Рапић, Целин, Благојевић (Станојевић), Чупић, Старчевић, Топић, Губеренић, Нићетић (Јованов).

У сусрету комшија „преко Дунава” у првом полувремену мреже су мировале. И један и други тим имали су своје прилике, али су оне остале неискоришћене. У наставку је Радица Стелкић донео предност Футожанима. Да би неколико минута касније и Мирсон Гери успео да савлада Племића и повећа резултат.

Гостима из Сусека нису помогле ни измене. Ушао је талентовани Јованов, а потом и Станојевић. Да се Сусечани не надају ничем добром потрудио се другим голом Радица Стелкић за победу.

М. По.

Бачка (Ђ) – ТСК 0:4 (0:1)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, судија: Станић (Будисава), стрелци: Томић у 22, Гргић у 68, Николић у 73. и Милосављевић у 87. минуту.

БАЧКА: Немања Игњић 6, Сивчевић 6, Ћирин 6,5, Д. Тривуновић 6, Калајџић 7, Н. Тривуновић 6, Ненад Игњић 6,5, Балог 6, Максимовић 6, Дејановић 6,5, С. Тривуновић 6 (Топчиов - ).

ТСК: Војводић 8, Кнежевић 7, Бобот 7, Стричевић 7,5 (Ђанковић -), Милосављевић 8, Солдат 7,5, Јовановић 7 (Мириловић - ), Пашка 7, Клаић 7 (Гргић 7,5), Косић 7,5, Томић 7,5 (Николић 7,5).

Шестом узастопном победом, Темеринци су потврдили одличну форму, а у вођство их је довео Лазар Томић, распалио је са 20 метара и нациљао горњи угао. Александар Миљковић, тренер гостију, погодио је са изменама, јер је Ненад Гргић дуплирао капитал и учествовао у акцији код трећег гола, када је на одбитак најбоље реаговао Александар Николић.  Домаћини су најбољу шансу имали у 83. минуту, али капитен Стефан Дејановић из пенала није успео да савлада голмана Драгана Војводића. Четири минута касније, после корнера Данијела Солдата, капитен Немања Милосављевић ударцем главом је послао лопту иза леђа имењака Игњића.

М. Менићанин

Петроварадин - Шајкаш 2:2 (1:1)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, судија: Јоргић (Нови Сад), стрелци: Павлов у 24. и Шаровић у 88. Петроварадин, а Станковић у 13. и Алемпић у 68. минуту за Шајкаш. Жути картони: Шимулија, Тодоровић, Шарац (Петроварадин), Мајурић (Шајкаш).

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић, Шимулија (Сурдучки), Тодоровић, Торбица (Мурдић), Момчилов (Шарац), Павлов, Дервиши, Кнежић (Стевановић), Шаровић, Будечевић (Шавија)., Радојковић.

ШАЈКАШ: Шовљански, Граорац, Павков, Алимпић, Рулић, Мајурић, Марцикић, Ковачевић, Станковић, Ковачев (Траиловић).

Веома занимљив и неизвестан меч одигран је у Петроварадину. Гости из Ковиља два пута су имали предност, али нису успели да однесу цео плен. У 13. минуту Милан Станковић донео је прдност гостима, да би Стеван Павлов успео да савлада Шовљанског и поравна резултат.

У наставку су Ковиљчани поново дошли до предности, а кобан за голмана Јовановића је био Александар Алемпић. Кренули су домаћи на све или нишпта, а гости се определили за контранападе. Међутим, све до 88. минута мреже су мировале, а онда је Петар Шпаровић успео да савлада голмана гостију и изјендачио резултат који се до краја није мењао.

М. По.

ЖСК - Славија 0:2 (0:1)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК -а. Судија Драгољевић (Бачки Јарак). Стрелци: Глишић у 5. Богданов у 85. минуту. Жути картони: Ушћумлић (ЖСК), Јашовић, Убовић (Славија).

ЖСК: Савановић 7, Малић 6, Танасић 6, Ђурђић 6, Џамбас 6, Ушћумлић 6, Кронић 6 (Зекоња), Нинковић 6, Марков 6, Клисара 6, Тошић 6 (Бороја 6).

СЛАВИЈА: Чавић, Беговић 7, Лазаревић 7, Стајић 8, Жакула 7, Дражић 7, Глишић 8 (Ружић), Вучковић 7 (Богданов 7), Бркљача 7 (Ћулум), Јашовић 8 (Иконић), Убовић 7.

Жабаљци су одиграли у границама својих могућности и немају за чиме да жале јер им Новосађани нису дали  прилику. Гол на самом почетку који је постигао Младен Глишић у многоме је одредио ток ове утакмице. Како је сусрет одмицао, искуство и спремност играча тренера Драгана Шипке дошло је до пуног изражаја. Зашто резултат није убедљивији за Салајчане заслуге припадају голману домаћих Драженку Савановићу, а гол резервисте Немање Богданова у завршници није могао да спречи.

П. Бундало

Бачка (Б) – Тител 0:3 (0:1)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, судија: Граховац (Ветерник), стрелци: Куља у 22. и 70. и М. Суботин у 75. минуту. Жути картон: Хорњик (Тител).

БАЧКА: Мандић, Брнбота (Роквић), Радосављевић, Карановић, Танцик (Ђаковић), Милић, Павлов, Софранин (Тодорић), Леђанац, Трифуновић (Косић), Ковачевић.

ТИТЕЛ: Мајор, Караташевски (Ђаковић), Суботин, Јованов (Дорословачки), Радин (Пешевић), Куља, Гардиновачки (Грујић), Радаковић, Хорњик, Паунић (Лимановић).

Екипа из Бегеча одавно се предала, па су и гости из Титела однели бодове. После испитивања снага и прилика на обе стране Давор Куља довео је госте у вођство, и са тим резултатом се отишло на одмор. Не може се замерити ништа домаћину, покушавао је да дође до поравнања резултата, имао је и прилике које су остале неискоришћене. За повећање резултата потрудио се другим голом Давор Куља, а све наде домаћина голом је распршио Милан Суботин.

М. По.

Бачка (Б) - Тител 0:3, Татра - Хајдук 2:0, Омладинац - Јединство 3:1, Футог - Сусек 3:0, Бачка (Ђ) - ТСК 0:4, Петроварадин - Шајкаш 2:2, Фрушкогорски партизан - Ветерник 1:3, ЖСК - Славија 0:2, Фрушкогорац - Сириг 1:0.

 1. Ветерник      27     22     3      2      107:15       69

 2. ТСК     27     20     4      3      66:17        64

 3. Славија        27     15     6      6      49:25        51

 4. Фрушког.     27     13     6      8      58:38        45

 5. Јединство     27     11     7      9      57:44        40

 6. Футог   27     11     6      10     42:42        39

 7. Омладинац   27     11     6      10     40:40        39

 8. Сириг   27     12     3      12     35:38        39